Jiskra Domažlice vs. SKB Rokycany   71:66 (19:12, 34:35, 51:47)

Po všech stránkách DERBY !!! O tom svědčí i 5 technických chyb od rozhodčích, kteří se však svojí úrovní 2.lize ani zdaleka neblížili. Očekávání dramatického a především nervózního zápasu se naplnilo měrou vrchovatou. Jiskra uhájila svoji dvouletou neporazitelnost se západočeským rivalem. Ve srovnání se čtvrtečním zápasem nastoupila obě družstva jen s jednou změnou, na straně domácích chyběl Kupilík, u hostů nahradil v prvním zápase skvělého Bortela plzeňský hráč se zkušenostmi z Mattoni NBL Václav Honomichl. A ten se pak ukázal jako smutný hrdina sobotního utkání. Po dvou technických chybách byl nucen opustit hrací plochu už v 6.minutě 3.čtvrtiny a Rokycanům ve zbylém čase hodně chyběl. Nehrál se kdovíjak krásný basketbal, k čemuž významně přispěli oba rozhodčí, svým výkonem na 2.ligu jednoznačně nestačili. Naštěstí hráči obou týmů udrželi nervy na uzdě a přes všechny nepřesné výroky sudích se nepustili do žádných fyzických půtek a jedinou nepříjemností tak zůstalo jen zhmožděné rameno V.Koziny po nepotrestaném faulu jednoho z rokycanských borců v úspěšném zakončení rychlého protiútoku. Pro Jiskru znamená úspěch v obou zápasech ve dvojičce klid do měsíční přestávky v soutěži a možnost se plně koncentrovat a připravit do odvet základní části 2.ligy, jenž načíná 17.a 18.ledna 2015 domácími zápasy s Litoměřicemi B a Sokolem Žižkov.

Trojky 5:5, fauly 20:20, TCH 2:3, TH 19/15 : 23:14 Body Jiskra: Jan Blacký 18 (2), Eisman 16 (2), V.Kozina 10, Jiřinec 9 (1), J.Štípek a Lejsek po 6, Jiří Blacký 5, J.Tauer 1, Vondrovic, M.Krůta, Matyáš Císař