Jiskra Domažlice vs. BK Horejsek Děčín   91:70 (22:14, 44:40, 68:59)

Hosté přijeli na Chodsko v hodně okleštěné sestavě pouhých 6 hráčů a pod taktovkou protřelého plejera Mattoni NBL se zkušenostmi i z reprezentace bývalého pivota Míry Soukupa. A byl to právě Děčín, který jako poslední tým připravil domácím letos ve II.lize hořkost porážky před více než 3 měsíci, Jiskra od té doby drží už 12 utkání neporazitelnost. Začátek vypadal úplně jinak než v sobotu s Ústím, mladá domácí základní sestava na Severočechy vlétla jak uragán a v 6.minutě to bylo rázem 14:0. Pak však došlo k poklesu nasazení, obměněná sestava neudržela vysoké obrátky zápasu a Děčín se pomaloučku a nenápadně Chodům přibližoval. Svou snahu dokonal krátce po začátku 3.čtvrtiny, kdy se na 2 minuty dostal do těsného vedení. Pak naštěstí pro domácí přišla trojková smršť, kdy během 5 minut bylo přesných 5 dalekonosných střel (po dvou Kozina a Eisman) a o osudu zápasu bylo v tu chvíli rozhodnuto. Obzvláště pak poté, co se Děčínu vyfauloval jediný dlouhý hráč Čonka a se zraněním kotníku jen staticky bránil Dlask. Nebyla to tentokrát oslava basketbalu jako v sobotu s Ústím, ale i takové výhry se počítají a Jiskra si tímto zajistila definitivně postup do play-off II.ligy, které se tentokrát hraje už rovnou s dalšími postupujícími ze skupin B a C. Vítězové pak vyzvou v baráži o 1.ligu poslední tři družstva z naší druhé nejvyšší soutěže. V jaké výchozí pozici do těchto bojů Domažlice nastoupí, rozhodne až poslední dvoukolo 14. a 15.března na jihu Čech v sobotu ve Strakonicích a v neděli v momentálně druhém Písku. Jiskra má náskok 2 bodů, takže jí stačí jediná výhra, třeba už v sobotu 14.3.2015 na palubovce sestupem ohrožených Strakonic.

Trojky 15:6 (!), fauly 15:19, TH 21/12 : 14/8 Body Jiskra: Eisman 16 (4), Lejsek 15, Jiřinec 14, Kozina 14 (3), Vondrovic 9 (3), Kupilík 6 (2), Tauer 6 (1), Štípek 5 (1), Baxa 3, Císař 3 (1), Krůta