BK Lokomotiva Plzen vs. BK Jiskra Domažlice   55:52 (9:11, 24:22, 34:40)

V sobotu odpoledne jsme v plzenské hale zahájili nástavbovou část sezony a tou je kvaklifikace na národní finále. Od prvních minut bylo jasné, že tentokráte bude zápas velice vyrovnaný a bude se bojovat o každý míč. Hráče Plzně jsme zaskočili bojovností a obětavostí v osobních soubojích a první čtvrtinu jsme vyhráli o 2b. Velice kvalitní a vyrovnané utkání se hrálo až do začátku 4 čtvrtiny. Před poslední čtvrtinou jsme vedli 40:36. V páté minutě poslední čtvrtiny dokonce 50:41 a směřovali k prvnímu vítezství v kvalifikaci. Bohužel co se odehrálo v posledních pěti minutách nechci a ani nebudu komentovat. Beru to tak, že i velmi mladý a začínající rozhodčí se musí také někde naučit pískat, ale otázka je, zda to bylo pouze neumění mladého arbitra nebo záměr. Asi je také škoda, že domácí nezajistili druhého rozhodčího. Posledních pět minut jsme prohráli 2:13 a nedostali se vůbec k ničemu. Hráče musím pochválit za bojovnost a zápal, se kterým vstupovali na palubovku a bojovali do poslední chvíle. Bylo vidět zlepšení v přechodové fázi, ale bohužel i naše velká bolest a to je proměněnování jasných příležitostí. Máme ještě na čem pracovat.

Petržík-14, Strádal-11, Macht-9, Prettl-8, Paidar-4, Chmelík, Kalíšek, Zvolánek po 2b.