Sokol Vyšehrad vs. BK Jiskra Domažlice   77:74p (26:14, 42:31, 59:46, 65:65)

Dnes jsme zajížděli na půdu Sokola Vyšehrad , v přípravě jsme s nimi odehráli vyrovnané utkání a dnešek to pouze potvrdil, prohráli jsme v prodloužení v posledních vteřinách opět naší nedisciplinovaností a hloupostí!!! Bohužel jsme vstoupili do zápasu vlažně a tahali jsme tři čtvrtiny za kratší konec. Navázali jsme na nevynucené ztráty a zahajovali soupeři rychlý protiútok, kdyby se psal technický zápis, měli bychom asi 20-30 asistencí, s tím to počtem nevynucených ztrát nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek, vidím to jako největší faktor našich proher. Nicméně v poslední čtvrtině jsme z osobní obrany přešli do zónové a vyplatilo se, soupeř byl bezradný a my jsme určovali tempo hry, dokonce jsme se dostali do vedení a měli vítězství dvakrát na ruce, v základní části vítěznou střelou a v prodloužení, špatným výhozem do ruky soupeře. Hráči vydali spousta energie na stahovaní bodového manka, s tím přicházeli páté fauly hráčů a jejich povinné střídání. Basketbal a jakýkoliv sport se hraje naplno celý zápas a né v posledních minutách a to stejně pokyny, které mají hráči plnit. Hráče můžu pochválit pouze za bojovnost a vůli po vítězství v závěru utkání.Každopádně pro nás je to dobrá výchozí situace, že soupeř je hratelný a v druhé půlce sezóny ho přivítáme doma. Hráčem zápasu si troufám říct byl hráč Sokola Vyšehrad Desmond Akchomen.

Suk, Sůva18, Kučera15, Kohout3, Kalina, Mach5, Kopecký, Kroc2, Baselides14, Paidar, Bozděch, Hron17. Více na : www.cbf.cz/souteze/zapas_202493_soutez_1576.html