BK Klatovy vs. BK Jiskra Domažlice   49:62 (27:11, 33:24, 42:42)

V neděli v 8 hod ráno, v naprosto nezvyklý čas pro mužský basketbal, se v klatovské sportovní hale odehrálo druhé utkání Play Off krajského přeboru. Hostující hráči z Domažlic si do Klatov přivezli 11 bodový náskok z domácí palubovky a odhodlání zvítězit i v Klatovech a zajistit si postup do dalšího kola. Bohužel hned od začátku naše plánované odhodlání dostalo značnou trhlinu. Domácí hráči začali velice aktivně jak v obraně, tak v útoku a vypracovali si náskok 10:0. Domažličtí hráči byli laxní v obraně a nedodrželi taktický pokyn najíždět pod koš soupeře a sbírat fauly a snadno skórovat. Místo toho jsme jen stříleli z dlouhé vzdálenosti, ale bez velké úspěšnost. Jen Císař a Hrudka proměnili tříbodové pokusy a alespoň trochu zmírnili drtivý nástup domácích. Přesto po první čtvrtině byl náskok domácích 16 bodů a náskok, který jsme si do Klatov přivezli byl smazán a v této chvíli postupovali domácí hráči. Při velice bouřlivé a emotivní poradě mezi první a druhou čtvrtinou, kdy jsme si řekli co je ve hře špatně a zdůraznili co chceme hrát, se obraz hry změnil a zejména díky rychlé hře vedené Kubou Tauerem, důraznými nájezdy Adama Hrudky a Matyáše Císaře se domácím hráčů začal náskok tenčit. Navíc když klatovští hráči dali v druhé čtvrtině jen 9 bodů. Ve druhém dějství kvalitní hra domažlických hráčů trvala a bod po dobu snižovali náskok. Před poslední čtvrtinou už na tabuli svítil nerozhodný stav a domácí se dostali pod tlak a museli dohánět náš náskok z domácího hřiště. To se jim nejen že nepodařilo, ale díky skvělému a velice takticky odehranému závěru, si domažličtí odvezli 13 bodovou výhru. O konečnou výhru se v závěru postaral hlavně Martin Krůta, který během dvou minut proměnil 3 tříbodové pokusy a totální rozklad domácích dovršil s klaksonem trojkou Císař. Všem hráčům patří díky za bojovnost a nasazení v obou zápasech a gratulace k postupu do semifinále KP1.

Císař-17, Hrudka-14, Krůta-9, Tauer, Schreiber M.-6, Hendrich, Batysta-4, Schreiber S.-2