BK Jiskra Domažlice vs. BK Loko Plzen   30:63 (2:18, 12:29, 19:42)

V sobotu dopoledne nám začala nadstavbová část kategorii U13 a tou je kvalifikace na národní finále. V domažlické sportovní hale jsme přivítali hráče z Plzně a byl před námi nelehký úkol vzdorovat favoritovi. Bohužel po obdržení velkého množství omluvenek, bylo jasné, že vzdor bude velice složitý. Plzeňský tým přijel v kompletní sestavě a od začátku začal domácí tým přehrávat ve všech herních činnostech a po 5 min vedli 0:14. Ve druhé části se obraz hry vyrovnal a i na bodovém skoré to začalo být znát, ale i nadále si hosté kontrolovali pohodlný náskok. Do druhého poločasu domácí vstoupili s odhodláním bojovat, dobře bránit a zlepšit naši neustálou bolest a tou je úspěšnost pod košem na útočné polovině. To se také povedlo, hra se vyrovnala a hrál se pohledný basketbal. Přestože jsme druhý poločas hráli vyrovnaně, tak si hosté náskok udrželi a zaslouženě zvítězili. Hráčům musím poděkovat za nasazení a bojovnost s jakou kvalitnímu soupeři vzdorovali. Bohužel musím i pokárat a v budoucnu zapracovat na nerespektování a nedodržování pokynů a dobře mířených rad. Hráči musí pochopit, že pokud budou i přes neustálé intervence trenérů opakovat stejné chyby, tak se nemohou basketbalově posouvat dále a porážet kvalitní soupeře.

Prettl-8, Chmelík-7, Kalíšek-5, Kořínek, Zvolánek, Altynski, Bauz-2, Nový, Ticháček-1