BK Jiskra Domažlice vs. Loko Plzeň   51:58p (18:11, 23:26, 44:37, 47:47)

Úvodem tohoto článku by se hodil nadpis :"Sportovní smůla". Tento zápas nás postavil do role týmu který musel vyhrát, aby mohl v dalším kole na domácí palubovce rozhodnout o postupujícím týmu na MČR 2017 do Pardubic. Bohužel se tak již nestalo a my prohráváme druhý zápas s BK Loko Plzeň, které gratuluji a přeji zároveň hodně štěstí v nadcházející republice. Teď k zápasu samotnému, už při příchodu do haly BK Klatovy byla cítit napjatá a nervozní atmosféra jak z rodičů, fanoušků, hráčů atd. i tak začala první čtvrtina, která se hrála 2 minuty bez koše. My jsme tentokrát nastoupili kompletní a bylo to velmi znát, první čtvrtina byla naše, potom se skóre přelívalo z jedné strany na druhou za doprovodu mnoha pěkných akcí a dovedností, jak na útočné i obranné polovině. Po poločase v šatně jsme si řekli, že musíme zrychlit naší hru a hrát více agresivně do koše a v obraně hrát na hranici faulu a držet od míče stěžejní hráče. Kluci tyto pokyny dokázali přenést na hřiště a my tak ovládli 3. čtvrtinu a čekal nás závěr utkání, kde v hale nebylo slyšet vlastního slovo, všichni přítomní vytvořili fantastickou atmosféru, před kterou kluci ještě nehráli, za což jim patří velké poděkování. V této čtvrtině jsme hráli dobře na obranné polovině, ale v útoku jsme málo aktivně ohrožovali koš a tak 2 minuty dokonce rozdíl ve skóre zůstával stejný. Patnáct vteřin dokonce základní doby nás Plzeň dotáhla na rozdíl jednoho koše, šli jsme vyhazovat po timeoutu z autu, kde byl jediný pokyn nechte se faulovat, držte míč!!! Kluci toto splnili, ale pro mě z nepochopitelných důvodů bylo odpískáno tři vteřiny dokonce zápasu pravidlo o krocích, kde byl jasný souboj o míč. Nicméně Plzeň vyhazovala ze strany a nic jiného než přihrát míč dopředu a rychle vystřelit nemohla. A teď se pro nás objevila sportovní smůla, kdy plzeňský hráč č.11 Jílek se štěstím dostal míč a z polorohu s klaksonem poslal střelu do prodloužení, což hráče trošku psychicky položilo. Takže do prodloužení oba trenéři podle pravidel ČBF mohli poslat koho chtějí a sestavili nejsilnější pětice, teď posledních pět minut prodloužení o buď a nebo motivovali trenéři svoje hráče. Obě lavičky byly na nohou , stejně tak celá hala, skóre se opět přelívalo a my jsme jsme o našem osudu mohli rozhodnout trestnými hody, které jsme měli 8:1 a to bohužel naši nejstěžejnější hráči, ale to se stává i hráčům jako je mužský reprezentant ČR Honza Veselý ;) Nicméně dalším faktorem byl výron při kontaktu do koše našeho hlavního rozehrávače Jirky Paidara, který musel 2 minuty dokonce odkulhat, od té doby začal náš útok stagnovat a soupeř při neproměněných šancí dobře využil rychlý protiútok a my tak začali tahat za kratší konec vítězného provazu. Po ukončení zápasu, jsme od všech přítomných dostali velký respekt za náš výkon. Závěrem klukům a všem přítomným děkuji a tento zápas mě utvrdil v tom, že jsme na dobré cestě a že o nás v budoucnu bude ještě na basketbalových plání slyšet.

Paidar 19, Macht 11, Vondraš Š. 12, Berka 6, Váchal 3, Záhoř 3, Konop, Holý 2, Mach V., Škarda 2, Pivoňka, Brož, Schilling, Sazama, Vondraš P., Mach P., Červený.