BK Jiskra Domažlice vs. BK Loko Plzeň C   73:73 (16:22, 36:38, 54:54)

V sobotu v podvečer se v 18 hod. v domažlické sportovní hale rozhořela první bitva o postup do finále krajského přeboru mužů. Soupeřem domácímu týmu byli hráči plzeňské lokomotivy C, kteří vyhráli základní část KP-1. Plzeň přijela do Domažlic jako mírný favorit a tomu odpovídal i herní kádr, který sebou přivezl hrající trenér a bývalý hráč Jiskry Domažlice Marek Kozel. Na obou lavičkách bylo k vidění několik ligových hráčů a na té plzeňské dokonce hráčů prvoligových. Od začátku se hrál pohledný basketbal a více se útočilo než bránilo. U domácího týmu se o ofenzivní snažení nejvíce v první čtvrtině přičinili Tauer a Batysta. Přesto první herní úsek vyhráli hosté o 6 bodů. Dále se obraz hry příliš neměnil a nadále se hrálo bojovné a vyrovnané utkání. V 3. min. poslední čtvrtiny se domácí tým poprvé v zápase dostal do vedení a hostující tým tento fakt začal evidentně špatně snášet a na palubovku se začali vkrádat emoce. Dost často se debatovalo a řešily sporné momenty než hrálo. Mírné vedení si domácí ponechali bohužel jen pár minut. Hosté čtyři minuty před koncem zaznamenali 8 bodovou šňůru a ujali se opět vedení o 7 bodů. Plzeňští hráči byli na dosah důležitého vítězství, ale dvě minuty před koncem zavelel k závěrečnému náporu tříbodovým košem Hrudka, vzápětí dalekonosná trojka Tauera a rychlý průnik Císaře. Hosté v tuto chvíli kontrovali jen s trestných hodů a nedokázali se prosadit přes tvrdou domácí obranu, přesto pár vteřin před koncem vedli o 3 body. Poslední slovo zápasu si ale opět vzal Tauer a tříbodovým košem minimálně dva metry za hranicí tříbodového pokusu, dal zápasu remízovou tečku 73:73. Vzhledem k hracímu systému Play Off se zápas dále nedohrával a na drama na plzeňské palubovce bylo zaděláno.

Tauer-25, Císař-12, Batysta, Hrudka-11, Kalina, Křižka, Schreiber M.-4, Hendrich-2