BK Klatovy B vs. BK Jiskra Domažlice   79:62 (16:14, 41:22, 60:42)

V souboji rezerv druholigových regionálních rivalů ukázaly Klatov zkušenost a především převahu pod košem, což byla herní činnost, jíž domácí zápas vyhráli. V první čtvrtině držela Jiskra s Klatovy krok, bohužel pro nás rozhodl totální výpadek hostů ve 2.hracím období (25:8 !). Naštěstí se Jiskra nevzdala a zápas dokázala zdramatizovat a ve 4.čtvrtině snížit z hrozivých minus 25 b. těsně po poločase až na rozdíl pouhých 11 bodů. Bohužel nutné riziko nepřineslo kýžené další snížení náskoku domácích, kteří si pak v závěru už výhru pohlídali. V těchto chvílích chbělo Jiskře i potřebné štěstíčko v zakončení i při střelách za 3-bodovou hranicí. Rozdílovým faktorem se ukázal zkušený domácí pivot Tomáš Král, na jehož bránění se povětšinou neúspěšně vystřídali 3 hráči Jiskry a jen kapitán Pavel Hendrich jej dokázal částečně udržet na uzdě. Na straně Jiskry se ve výborné herní pohodě předvedl Jakub Tauer, který držel hosty na dohled dirigováním hry i útočnou kreativitou. Příležitost dostali všichni hráči z lavičky Jiskry, někteří mladí hráči však musejí hodně v tréninku přidat...často chybí i základní fyzická kondice.

Štípek-19, Tauer-10, Schreiber M.-8, Krůta-7, Hendrich-6, Královec, Kroc-4, Barysta, Křižka-2