BK Jiskra Domažlice vs. SKB Rokycany   70:57 (13:15, 35:22, 52:35)

K očekávanému duelu uvažovaných favoritů A sk. 2.ligy nastoupily oba celky významně oslabené - domácím chyběl kapitán Honza Blacký, Pavel Bauer i Jakub Jiřinec (zranění kotníku hned v začátku sobotního zápasu s Berounem), naproti tomu naskočil a svůj přínos pro tým potvrdil Honza Zeman. Rokycanům určitě významně scházeli dirigent Jakub Velenský a Zd.Pechman, který s malíčkem v sádře tým koučoval. Rokycany od začátku táhl především rychlík Patrik Bortel s J.Mandíkem, kteří zaměstnávali domácí obranu rychlostí i přesností střelby. Chodové spoléhali hlavně na hru pod košem, kde byl bodově úspěšný Rolínek a v kombinaci výborný Jirka Blacký. Převaha Jiskry se naplno projevila ve 2.čtvrtině, kdy s příchodem Zemana se hra velmi zrychlila a padlo několik košů z rychlých protiútoků. V této části hry (22:7) se prakticky o vítězi zápasu rozhodlo. Ve 3.čtvrtině domácí ještě svůj náskok mírně navýšili, aby pak v poslední části bohužel vinou nižšího nasazení slibný náskok 22 bodů ztenčili na konečných 70:57. Zda to Jiskru bude mrzet, se uvidí až po posledním kole základní části. Mnozí si jistě pamatujeme na minulý ročník, kdy pouhý jeden koš ve skóre ze vzájemných zápasů rozhodl o postupu Rokycan do play-off 2.ligy. Z individuálních výkonů za zmínku stojí určitě celkových 28 doskoků Michala Rolínka za víkend. Velmi obětavý a kvalitní výkon předvedl i Jirka Blacký a překvapil i Vašek Baxa (11 bodů a 18 doskoků ve 2 zápasech).

Trojky 2:4, fauly 17:24, TCH 0:1, TH 30/18 : 12/5 Body Jiskra: Rolínek 15, Zeman 14, Jiří Blacký 9, Mat.Císař 8(1), Eisman 7(1), Baxa 7, Jan Štípek 4, J.Tauer a V.Kozina po 3, Batysta