BK Jiskra Domažlice vs. BK Přeštice   51:22 (18:0, 24:7, 39:14)

Páteční odpoledne v domažlické hale patřilo mladým hráčům kategorii U 13. K předehrávaným utkáním přijeli hosté z Přeštic. Hned na začátku se nám podařilo to co dlouhodobě vnímáme jako velký problém a to je nekoncentrovanost na začátek utkání. Domácí hráči vlétli do zápasu jako uragán a první čtvrtinu vyhráli 18:0. Od druhé čtvrtiny se hra opticky vyrovnala. Hosté začali lépe bránit a domácí nedávali vyložené šance. Do druhého poločasu už bohužel nemohl nastoupit Ondra Petržík (zraněné koleno) a Matyáš Prettl (kotník), ale i přesto se domácí nadále prosazovali pod oběma koši a navyšovali i nadále náskok. Ve velice dobré světle se ukázala dvojice nejmladších hráčů, kteří přišli pomoci z kategorii U11 Paidar, Macht, kteří zatížili konto hostů dohromady 25 body. Ostatní hráči zaslouží pochvalu za plnění povinností v obrané i útočné fázi. Ale bohužel musím i jednu výtku a tou je laxní přístup některých hráčů v době, kdy tým vede. Hráči se podívají na výsledkovou tabuli, jsou uspokojeni vedením a přestanou bojovat, vypouští obranu, nesoustředí se na zakončení a nedodržují pokyny. To je věc, na které musíme zapracovat a hráči si musejí uvědomit, že pokud vstoupí na palubovku, tak musí bojovat na 100 %, ať je stav jaký je.

Paidar-13, Macht-12, Kalíšek, Škarda-6, Petržík, Kubovec-4, Prettl, Franěk, Chmelík-2