SKB Rokycany vs. BK Jiskra Domažlice   80:85 (22:21, 35:52, 56:71)

Na půdu již jistého celkového vítěze skupiny A 2.ligy můžu zajížděla Jiskra s čistou hlavou zahrát si kvalitní basket a částečně již se i připravovat na play-off, které vypukne za 14 dnů. Domácí v čele se spolukomentátorem ČT Sport Jakubem Velenským a hostujícím snajprem z Loko Plzeň Ondrou Märzem odehráli s Jiskrou vyrovnanou partii jen v 1.čtvrtině zápasu. Ve 2.hracím období pak došlo k explozi basketbalových dovedností Jiskry - krásné kombinace, přesná střelba, rychlé protiútoky, pevná obrana, toto vše znamenalo asi nejlepší čtvrtinu v letošní sezóně a poločasové vedení Chodů 52:35! Toto vše pokračovalo i ve 3.čtvrtině, kdy ještě 1, 5 min před jejím koncem svítil na ukazateli nejvyšší 20-ti bodový rozdíl ve prospěch Jiskry. Rokycany však zapnuly na nejvyšší obrátky, rychlou šňůrou 8 bodů snížily na dvanáctibodový rozdíl. Naštěstí však přišla trojka Zemana pár vteřin před klaksonem a do poslední části hry si hosté nesli příjemný 15-ti bodový polštář. Lídr tabulky se však nevzdával a především zásluhou skvělé střelby Velenského a několika rychlých protiútoků do unavené obrany Jiskry snížil 3 min. před koncem na pouhé 3 body. Jiskra však našla klesající sebevědomí, vyšťourala poslední zbytky sil a dokázala koncovku zvládnout. Jako jediný tým tak dokázala dokázala premianta soutěže zdolat v sezóně dvakrát. V týmu sedmi statečných zaslouží pochvalu a ocenění za opravdu mimořádný výkon Jan Blacký, s 31 body nejlepší střelec Chodů, v užitečnosti se 43 body předvedl dokonce nejlepší individuální výkon z našich hráčů v sezóně vůbec. Jemu zdatně sekundoval i Zeman se 23 body. Za necelé dva týdny si to tedy rozdáme s Ústím nad Labem ve čtvrtfinále play-off o postup mezi nejlepší 4 týmy A skupiny 2.ligy mužů. Sobotní zápas v Domažlicích v Městské sportovní hale začne 24.3.2018 v tradičních 18.00 hod., odveta, ve které bude hrát roli i skóre z prvního zápasu, se odehraje v Ústí nad Labem v neděli 25.3.2018 od 15.00 hod.

Trojky 4:5, TH 19/13 : 19/12, fauly 21:16 Body Jiskra: Jan Blacký 31(4)!, Zeman 23(1), Jiřinec 14, J.Štípek 13, Mach 4, Baxa, Batysta, trenéři K.Štípek, T.Budka