BK Jiskra Domažlice vs. BK Medvědi Tábor   33:60 (12:8, 20:24, 24:36)

V neděli odpoledne se v posledním domácím ligovém utkání představili na domácí palubovce hoši kategorie U14. Tentokrát byli naším soupeřem Medvědi Tábor. Postavení obou týmů v tabulce slibovalo vyrovnané utkání. Hráči domácího týmu vstupovali do utkání bohužel bez zraněného Ondřeje Petržílka, ale jinak v kompletní sestavě, ještě doplněné o tři hráče kategorie U12. V první čtvrtině domácí hráči na svého soka z Tábora vlétli a vybudovali si až osmi bodový náskok, který bohužel na konci první čtvrtiny ztratili, ale nakonec první čtvrtinu vyhráli o čtyři body. Ve druhé čtvrtině došlo opět ke zkratu hráčů zakončující snadné protiútoky, neproměněné šance pod košem a nedůslednost v obraně, zejména na doskoku, znamenalo že hosté vyhráli 2. čtvrtinu 9:24. Od druhého poločasu byli na hřišti už jen bojovníci v tmavých dresech, kteří měli mnohem větší hlad po míči, bojovali o každý odražený balon a byli všude o krok dříve. Naši hráči nedokázali eliminovat nasazení hostujících hráčů a ti bod po bodu navyšovali svůj náskok až na konečný rozdíl 27 bodů. Jen velmi těžce se hodnotí zápas, do kterého nedají hráči celé své srdce . Bojovnost jen některých hráčů v kolektivním sportu jako je basketbal nestačí. Individuální dovednosti jednotlivců, taktiku, techniku a tak dále lze natrénovat, bohužel přístup k utkání, bojovnost a nasazení musí mít každý hráč v sobě a musí to umět prodat. Pokud toto někteří hráči nepochopí, nemůžeme pomýšlet v kolektivním sportu na úspěch.