BA Sparta Praha vs. BK Jiskra Domažlice   112:31 (26:11, 57:15, 85:15)

Na první ligový zápas odcestovali chlapci v kategorii U14 na půdu věhlasného soupeře a to BA Sparta Praha. V prvních dvou minutách jsme favorizovaného soupeře zaskočili a ujali se vedení 4:0. Ale to také bylo poslední vedení, které jsme zaznamenali, od této chvíle se domácí celek začal prosazovat pod oběma koši, první čtvrtina ale skončila jen 15 bodovým rozdílem. Od druhé čtvrtiny domácí tým Sparty ještě přitvrdil v obraně a hostující tým se jen velice těžko prosazoval na útočné polovině a za dvě čtvrtiny jsme zaznamenali pouze čtyři body. V poslední čtvrtině domácí trenér prostřídal celou hlavičku a obraz hry se vyrovnal a v poslední čtvrtině se také vyrovnalo skóre. Bohužel celkový výsledek prohra o 70 bodů vypadá velice krutě, ale obraz hry z naší strany nebyl zase až tak špatný, ale síla soupeře byla značná. Musíme domácím jen pogratulovat k skvělému výkonu a vítězství. Naši hráči poprvé viděli, jak vypadá ligový basketbal v kategorii U14 a pochopili, že bez úsilí a tréninku nelze takové kvality nikdy dosáhnout. Bohužel tým nebyl kompletní vinou zranění a onemocnění, ale na toto se nelze vymlouvat. Bylo nutné doplnění týmu mladšími hráči kategorie U12, kteří se přes počáteční nervozitu se svým úkolem vyrovnali velice dobře a nasbírali cenné zkušenosti do dalších zápasů. Hráčům musím poděkovat za bojovnost do poslední minuty, ale jen bojovnost a nadšení v této soutěži nestačí.