BK Jiskra Domažlice vs. BK Loko Plzeň   87:81p (21:16, 34:35, 62:53, 76:76)

V neděli se starší žáci představili v posledním utkání základní části žákovské ligy U14 na domácí palubovce. 15 minut po poledni ještě nikdo netušil, k jakému dramatu se v domažlické hale schyluje. Domácí tým na své palubovce přivítal rivala Lokomotivu Plzeň. S tímto celkem jsme v prvním utkání na plzeňské půdě v říjnu podlehli skoro o 40 bodů. Tuto porážku jsme chtěli napravit a v utkání si připsat první vítězství. Domácí hráči byli dostatečně motivováni a byla na nich vidět velká vůle po vítězství. Od úvodního rozskoku se strhla velká bitva o každý centimetr palubovky a o každý míč. Hráči Domažlic a Plzně se střídali ve vedení. První čtvrtinu nakonec domácí tým vyhrál o 5 bodů. Ve druhé čtvrtině plzeňští přitvrdili na obranné polovině a domácí tým se jen velice těžko prosazoval pod košem hostů. Tuto čtvrtinu hosté vyhráli o šest bodů a ujali se poločasového vedení 34:35. Domažličtí hráči do druhého poločasu přišli s novou taktickou variantou a ta se ukázala jako možná rozhodující. Začaly vycházet kombinace několika hráčů a třetí čtvrtinu jsme si vytvořili desetibodový náskok. V tuto chvíli na palubovce kraloval Ondřej Petržík, který proměňoval nájezdy 1 na 1. A co bylo velice důležité, proměnil 17 trestných hodů. Celkem nastřílel 31b. Velice dobře mu sekundoval i Jirka Paidar, který mu servíroval jednu přihrávku za druhou. Bohužel v poslední čtvrtině pod vidinou možného vítězství se domácím hráčům rozklepala kolena a plzeňští hráči vycítili svou šanci a bod po bodu stahovali náskok svého soupeře. V posledních třech vteřinách se dostali až na dostřel tří bodů. V závěru tak došlo k nevídanému dramatu, kdy se závěrečným klaksonem hostující hráč střelou za tříbodovým obloukem posunul zápas za stavu 76:76 do prodloužení. V tu chvíli bylo na některých hráčích vidět velké zklamání z neproměněné možnosti dotáhnout zápas do vítězného konce. Bylo třeba domácí hráče zkoncentrovat a připravit na pětiminutové prodloužení. Začátek prodloužení se domácím hráčům vyvedl a ujali se vedení o pět bodů. Hostující hráči poté neproměnili 8 trestných hodů v řadě. Dva body poté přidal Ticháček a závěrečnými dvěmi trestnými hody prezentoval Altynski a domácí tým tak získal první vítězství v žákovské lize o šest bodů 87:81. Hráči si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost, za vůli, kterou si šli za vítězstvím. Velice dobrý zápas odehrál Vojta Ticháček a dobrým výkonem se prezentoval i Honza Kalíšek, Lukáš Zvolánek a zejména na doskoku Matyáš Prettl. Klukům bych chtěl touto cestou za tento zápas ještě jednou poděkovat. Veřím, že další vítězství přidáme v nastavbové části žákovské ligy.

Petržík-31, Paidar-15, Ticháček-9, Kalíšek, Zvolánek-8, Altynski-6, Macht-4, Prettl-3, Škarda-2, Příbek-1