BK Jiskra Domažlice vs. BK Klatovy   88:60 (24:15, 43:24, 67:41)

Pouhých 7 minut drželi hráči BK Klatovy krok s Jiskrou v prvním utkání těchto soupeřů ve dvojičce. Šňůrou 10 bodů do konce 1.čtvrtiny pak domácí určili ráz lokálního derby. Klíčem k jednoznačnému průběhu zápasu byla skvělá zónová obrana Chodů, se kterou si klatovští neuměli poradit po celých 40 minut utkání. Domácí hráči byli v obraně velmi pohybliví, zodpovědní a komunikativní, o čemž svědčí jen 60 obdržených bodů. Z toho 25 z nich bylo na kontě pivota Klatov Karla Aušprunka, hráče se zkušenostmi i z naší nejvyšší soutěže. Ten byl po zápase přesto velmi nespokojen z toho, že se vlastně po celý zápas nedostal do pořádné kolektivní souhry se svými spoluhráči. Největší předností Jiskry byla vyrovnanost jejího kádru, minutáž byla poměrně rovnoměrně rozložená, každý hráč přispěl k výhře svým podstatným podílem a pomáhal udržet vysoké tempo zápasu na straně Chodů jak v obraně, tak v útoku.

Trojky 5:7, TH 9/7 : 18/9, fauly 16:8 Body Jiskra: Brix 19, J.Štípek 16(2), Jindra 15 (3), Jiřinec 13, Tauer 7, Batysta 6, Hrudka 6, Mach 4, Jan Blacký 2, Baxa, Body Klatovy: Aušprunk 25, Kučera 8(2), Vondra 8(1)