BK Klatovy vs. BK Jiskra Domažlice   56:69 (14:10, 26:35, 41:52)

Jak bylo možno předpokládat, odveta derby v Klatovech druhý den v neděli byla zcela jiným zápasem. Klatovy hrály posíleny o podkošového hráče Bernase, stále jim však chyběl rozehrávač Křiváček a oproti sobotě v Domažlicích i střelec Dvořák. Jiskra naproti tomu přijela posílena o hosta Zemana z Plzně a pivota Bauera. Domácí však na Jiskru nastoupili takovým způsobem, že si trenér Štípek musel vzít ve 4.min. za stavu 8:0 pro domácí time-out. "Léčba" zabrala a Chodové se začali dotahovat. Nebýt trojky Klatov v poslední sekundě 1.hracího období, byl by stav téměř vyrovnaný. Převaha Jiskry se však přenesla i do 2.čtvrtiny, zase skvěle vycházela zónová obrana, začaly padat i střely ze střední vzdálenosti, opět jsme zapojili všechny hráče z lavičky a Klatovy začaly doplácet na velmi úzkou rotaci konkurenceschopných hráčů, ztrácely tempo a výsledkem byl obrat ve skóre na poločasový rozdíl +9 bodů ve prospěch Jiskry. V nástupu do 3.čtvrtiny se povedly domácím dvě trojky, hostující lavička opět zareagovala time-outem, vrátili jsme se zas k zodpovědnému výkonu a po zbytek zápasu se skóre stále drželo na 10-15 bodech ve prospěch třetího týmu tabulky 2.ligy. V závěru Jiskra taktickým výkonem nepustila Klatovy ani náhodou na dostřel a ty rezignovaly, poslední minuty již dohrály bez odpočívající opory Aušprunka. Tyto dvě důležité výhry znamenají upevnění pozice Jiskry Domažlice na medailových pozicích tabulky A skupiny 2.ligy mužů, naopak Klatovům se zvýraznily sestupové vrásky.

Trojky 7:3, Fauly 12:18, TH 18/11 : 13/10 Body Jiskra: Jiřinec 14, Bauer 12, Jan Blacký 11(1), Zeman 8, Batysta 5(1), J.Štípek 5(1), Hrudka 5, Jindra 4, Mach 3, Tauer 2, Baxa, Body Klatovy: Aušprunk 16(1), Anderle 15(3), Vondra 11(2)