BA Tygři Louny vs. BK Jiskra Domažlice   88:70 (14:18, 41:25, 64:40)

V sobotu dopoledne odcestovali naši žáci kategorie U14 ke svému prvnímu zápasu v nadstavbové části žákovské ligy. Tentokrát nás přivítalo město Louny a místní basketbalový klub BA Tygři Louny. V tomto utkání jsme jen mohli tušit co nás čeká, neboť hráči Loun byli do naší skupiny přiřazeni až po rozdělení na souboje o titul a sestup. Domažličtí hráči přijeli do Loun opět v neúplné sestavě, kdy opět chybělo pět hráčů základní rotace. Hráčům Domažlic vyšel začátek utkání a to zejména díky Kalíškovi a Prettlovi, kteří za pět minut utkání zaznamenali dohromady 12 bodů a když se k nim v závěru čtvrtiny přidal ještě Zvolánek, na ukazateli na konci první čtvrtiny svítilo skóre 14:18 pro hostující tým. Hráči v tu chvíli předváděli kvalitní výkon jak na útočné, tak i na obranné polovině. Bohužel ve druhé čtvrtině došlo k nevídaném zkratu hostujících hráčů, kteří za celou 2. čtvrtinu zaznamenali pouze sedm bodů a nedokázali ubránit domácí hráče pod vlastním košem. Domácí hráči za 10 minut 2. čtvrtiny zatížili naše bodové skore o 27 bodů a domácí tým tak v poločase vedl o 16 bodů. Ve druhém poločase se hrál vyrovnaný basketbal, hra se přelévala z jedné strany na druhou, bylo k vidění spoustu pěkných akcí, ale zároveň také spousta ztrát, technických nepřesností a opět naše největší slabost a to je neproměňování vyložených příležitostí. A v neposlední řadě trestné hody, hráči neproměňili 29 TH a to se v konečném zúčtování ukázalo jako rozhodující. I když domažličtí hráči poslední herní období vyhráli o šest bodů, tak to nestačilo a domácí tým zaznamenal první vítězství v nadstavbové části. Na závěr snad už jen povzdech a přání, abychom se alespoň jednou v sezóně sešli v kompletní sestavě se všemi hráči, které máme k dispozici, a mohli bojovat o vítězství v zápase. Bohužel tento rok se nám to povedlo snad jen jednou, kdy byli všichni hráči k dispozici a zápas proti Plzni jsme dotáhli k vítěznému konci. Jinak se nám toto nedaří, hráči jsou zranění, nemocní nebo na různých akcích mimo basketbal. Potom je těžké se snažit o sportovní výsledek s torzem hráčů.

Škarda - 16b, Prettl - 14b, Zvolánek - 13b, Kalíšek, Macht - 11b, Ticháček - 3b, Altynski - 2b