Sokol Vyšehrad vs. BK Jiskra Domažlice   90:85 (23:16, 52:39, 70:67)

Ani napotřetí v sezóně se Jiskře nepodařilo zdolat někdejšího účastníka naší nejvyšší soutěže Sokol Vyšehrad. Hosté dorazili do Prahy jen s 9 hráči a domácí hned od začátku vykazovali výborný pohyb, téměř neomylnou střelbu a velmi těsnou obranu. V místní Sokolovně je velmi malá hrací plocha, povětšinou nepadá moc bodů a hosté to mají vždy nesnadné se proti domácím v jejich prostředí prosazovat. I Chodové s tím měli po celou první půli problémy, nejvyšší rozdíl ve skóre byl až 15 bodů mezi 16.-18.min. zápasu. Když už se zdálo, že Jiskra ukrojí z náskoku soupeře úspěšnou tříbodovou střelou 3 sec.před koncem 2.čtvrtiny, překvapil všechny v hale domácí Končický málo vídaným košem přes 3/4 hřiště, míč prolétl čistě obroučkou s klaksonem, oznamujícím konec 2.hracího období. Do 2.půle naopak zas vlétli Chodové jako vyměnění, zpřesnili obranu, v útoku ukazovali nápaditost, nasazení a výsledkem bylo za prvních 6 minut 3.čtvrtiny skóre 18:4 a vedení 57:56. Zkušený kouč Vyšehradu Miroslav Marko si neváhal vybrat během 2 minut dva oddechové časy a tím narušit tempo a pohodu hostů. Domácí tak i za pomoci rozhodčích, kteří v klíčových chvílích evidentně stranili Vyšehradu , zastavili nápor Jiskry a ve zbylém průběhu už Jiskru do vedení nepustili. Přesto však můžeme být s výkonem na půdě 2.celku tabulky spokojeni, nenechali jsme na Vyšehradu svou kůži lacino a třeba se dočkáme první výhry s tímto soupeřem nakonec v nadstavbovém play-off.

Trojky 11:6, fauly 20:23, TH 29/20 : 22/17 Body Jiskra: Bauer 25, Jindra 22(4), Štípek 15(2), Brix 11, Jiřinec 6, Jan Blacký 4, Baxa a Mach po 2, Batysta Vyšehrad: Bělohradský 22(4), Končický 16(4), Jovanovič 15(2), Rozkot 11