BK Jiskra Domažlice vs. ŠSK Slaný   71:69 (20:11, 31:39, 52:52)

V pátek v podvečer se v domažlické sportovní hale uskutečnilo dohrávané utkání žákovské ligy kategorie U14. Tentokrát do naší haly přijeli hosté z ŠSK Slaný. Domácí tým k tomuto zápasu nastoupil s maximálním možným počtem hráčů a do týmu byli přizváni na zkoušku i hráči kategorie U12 Šimon Berka, Filip Záhoř a Jiří Paidar. Domácí tým se do svého soupeře od začátku zakousnul a zejména díky trojici Petržík, Prettl, Paidar si vytvořili devítibodový náskok. Ve druhé čtvrtině hosté přidali a domažličtí hráči toto herní období prohráli o 17 bodů. V této fázi se nám nedařilo zejména na doskoku pod oběma koši a nedokázali jsme ubránit nejlepšího hráče hostujícího týmu. Do druhého poločasu domácí tým nastoupil s jasně danou taktikou eliminovat útočné choutky hostujícího Krejčího, o což se naprosto skvěle postaral v součinnosti s Filipem Záhořem hlavně Šimon Berka. Nejmladší hráč na hřišti do puntíku splnil pokyny trenéra a byť nezaznamenal v utkání ani jeden bod, patřil k nejlepším hráčům zápasu. Ve druhém poločase hlavně v útoku předvedl velmi dobrý výkon Prettl a Petržík. Bohužel v obraně výkon nebyl zdaleka tak kvalitní. Do posledního herního období nastupovaly oba dva týmy za vyrovnaného stavu 52:52. Až do konce se hrálo vyrovnané utkání a v nervydrásajícím závěru se přiklonilo sportovní štěstí na stranu domažlických borců, kteří tak zaznamenali zasloužené vítězství 71:69. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za kolektivní projev jak na hřišti, tak na lavičce.

Petržík - 24, Prettl - 19, Paidar - 12, Zvolánek, Kalíšek - 4, Záhoř, Škarda - 3, Altynski - 2