BK Jiskra Domažlice vs. BK Baník Most   66:68 (17:12, 42:30, 58:45)

V neděli v 10:00 dopoledne nastoupili hráči BK Jiskra Domažlice ke svému předposlednímu ligovému utkání v kategorii U14. Tentokrát se jednalo o přímý souboj o první místo v ligové tabulce, neboť jsme přivítali první celek skupiny A a to BK Baník Most. Domácí chlapci nastupovali do zápasu s odhodláním vrátit dva měsíce starou prohru na půdě Mostu. Zápas začali velice dobře a zejména dvojice Záhoř-Macht táhli v první čtvrtině domácí tým. Domažličtí vyhráli první čtvrtinu 17:12. Ve druhém herním dějství domácí pokračovali ve výborném výkonu, v kolektivní hře a zakončovali i rychlé protiútoky. Mostečtí se však nechtěli vzdát bez boje a bojovali o každý míč. Na konci druhé čtvrtiny došlo k nevídaným střeleckým manévrům, kdy Holý a Vondraš zaznamenali tři tříbodové úspěšné pokusy v řadě a odskočili na poločasové 12 bodové vedení 42:30. Ve třetí čtvrtině se obraz hry příliš nezměnil, bojovalo se o každou píď domažlické palubovky a domácí hoši dokázali ještě navýšit svůj poločasový náskok a do poslední čtvrtiny nastupovali s 13 bodovým vedením. Ani začátek čtvrté čtvrtiny nenasvědčoval tomu, že by domácí tým měl přijít v tomto zápase o vítězství. Bohužel od páté minuty do konce zápasu došlo k naprostému selhání všech domácích hráčů, kteří za 5 minut nedokázali vstřelit jediný bod. Hosté zaznamenali 19 bodů v řadě a dokončili nevídaný obrat v zápase a zaznamenali tak výhru 68:66. Domácí hráči odehráli 35 skvělých basketbalových minut, ale poté došlo k mentálnímu selhání všech aktérů na palubovce. Hráčům nelze upřít snahu a obrovské nasazení a chtění, ale bohužel nervozita a možnost vítězství v takto důležitém utkání jim svázaly nohy i ruce a kluci odmítli vzít na sebe zodpovědnost. Nad tímto se musíme zamyslet a pro příště se takovému zkratu vyvarovat. Přesto chci hráčům poděkovat za krásnou basketbalovou podívanou. Tuto prohru musíme brát jako velké ponaučení.