Tigers Č.Budějovice vs. BK Jiskra Domažlice   69:82 (24:18, 45:36, 58:56)

K poslednímu utkání sezony 2018/2019 odcestovali žáci ligové kategorii U14 do Českých Budějovic. V neděli přesně ve 12:00 začalo utkání domácího pátého celku proti druhému celku tabulky z Domažlic. Domácí hráči nastoupili do utkání s velkým nasazením, bojovností a odhodláním zvítězit. Domažlickým chlapcům se začátek utkání příliš nevyvedl a po první čtvrtině tak prohrávali rozdílem šesti bodů. V druhém herním období se obraz hry hostujícího celku příliš nezlepšil a domažlický tým prohrál i tento herní úsek rozdílem tří bodů a do šaten tak odcházeli domácí hráči s náskokem devíti bodů za stavu 45:36. Do druhého poločasu nastoupili domažličtí s jasným pokynem zlepšit obranu, zrychlit přechod na útočnou polovinu a lépe doskakovat. To se částečně povedlo a náskok domácích se začal tenčit, až na rozdíl dvou bodů před čtvrtou třetinou. Do posledního herního období nastoupilo ze strany Domažlic úplně jiné družstvo, svého budějovického soka v tuto chvíli předčili ve všech herních činnostech, ale zejména však rychlostí, přesností v kombinaci a při zakončení, výbornou celoplošnou obranou. To byly hlavní aspekty, které vedly k tomu že domažličtí vyhráli poslední čtvrtinu o 15 bodů a připsali si tak celkové vítězství o 13 bodů, 69:82. V utkání se dařilo Berkovi, již standardně dobrý zápas odehráli Macht s Paidarem, ale i ostatní hráči odehráli kvalitní zápas. Škoda jen, že maximální nasazení hráči předvedli až v poslední čtvrtině. Kaňkou na dobrém utkání byla naprostá nekompetentnost delegovaných rozhodčích, čtyři technické chyby a zbytečná nervozita.