BK Jiskra Domažlice vs. BK Medvědi Tábor   43:58 (15:16, 23:31, 34:38)

V sobotu v podvečer nastoupili hoši kategorie U15 ke svému poslednímu utkání Nadregionální ligy na své domácí palubovce. Tentokrát přivítali dosud neporažený tým soutěže BK Medvědi Tábor. Jednalo se o souboj prvního a druhého celku tabulky. Dal se tak předpokládat vyrovnaný souboj. Ve všech třech dosavadních utkání odešli vítězně hráči Tábora, ale domažličtí se s tímto faktem nechtěli smířit. Bohužel k utkání nemohl nastoupit nejlépe hodnocený hráč Ondřej Petržík, který chyběl z rodinných důvodů. Od úvodního rozskoku se začaly papírové předpoklady naplňovat a na palubovce bylo vidět kvalitní a vyrovnané utkání. Domácí hráči prohráli první herní období o jeden jediný bod v poměru 15:16. Ve druhé čtvrtině nebylo k vidění mnoho basketbalového umu, ale spíše se jednalo o velice tvrdý boj o každý centimetr palubovky. Velice tvrdé obrany a bohužel i nepřesnosti na obou dvou stranách zastavily bodové skóre. Přesto hosté tuto herní část vyhráli o sedm bodů a do šaten tak odcházeli s osmibodovým vedením. Do druhého poločasu domácí hráči vstoupili tříbodovým úspěšným pokusem Kubovce a začali stahovat náskok táborských medvědů. V tuto chvíli se zlepšil doskok pod oběma koši, kde dominovali Altynski a Prettl. Domácí hráči vyhráli toto herní období o 4 body a před poslední čtvrtinou byl rozdíl 4 bodů. Na začátku poslední čtvrtiny se v úzkém časovém sledu prosadil Ticháček, Prettl a tříbodovým pokusem Škarda a v páté minutě posledního herního období domácí tým dotáhl bodové manko na rozdíl jednoho jediného bodu. Bohužel poté došlo k hernímu výpadku a i určitému hernímu štěstí a hosté vyhráli posledních pět minut 16:2!! a mohli se tak radovat z celkem vítězství o 15 bodů. Ze strany domažlických chlapců se jednalo o nejlepší utkání proti hráčům z Tábora, ale i přes tento fakt nedokázali dotáhnout zápas do vítězného konce. Přesto bych chtěl hráčům za předvedený výkon poděkovat. Na rozehrávce odvedl velice dobrou práci Kubovec, pod košem velice dobře odehráli zápas Prettl a Altynski a kvalitní výkon podal i Zvolánek. Chtěl bych touto cestou poděkovat hráčům i jejich rodičům za celou sezonu. Kluci obsadili ve své skupině Nadregionální ligy druhé místo za Táborem. Hodnocení celé sezony proběhne samostatně později. Ještě jednou díky.