BK Medvědi Tábor vs. BK Jiskra Domažlice   65:37 (18:4, 34:16, 49:25)

V neděli ráno se hráči kategorie U15 přesunuli ze středočeského Benešova do města Tábor, kde na ně od 13:00 čekali místní Medvědi Tábor. Podle papírových předpokladů jsme věděli, že se jedná o mnohem kvalitnějšího soupeře než den předtím v Táboře. To se také bohužel potvrdilo a domácí hráči na začátku první čtvrtiny opanovali palubovku. Největší rozdíl byl hlavně v doskoku, jak na útočné tak obranné polovině. Domácí hráči si pod košem dělali co chtěli a to mělo za následek stav po první čtvrtině 18:4. Ve druhém herním období se obraz hry na hřišti vyrovnal a i bodové skóre bylo v druhém dějství vyrovnané. Bohužel domažličtí hráči nedokázali náskok domácích stáhnout a v poločase prohrávali rozdílem 18 bodů. Ve druhém poločase se hrál opticky vyrovnaný basketbal, ale bohužel naprostá střelecká impotence Chodů a nulový doskok se ukázaly jako rozdílovými aspekty tohoto utkání. Domácí hráči nedopustili žádné drama, udržovali si svůj náskok a dokráčeli si pro vítězství o 28 bodů. V tomto zápase hostující hráči neproměnili 25 trestních hodů a zároveň 53 střel z pole. To jsou naprosto alarmující čísla. Nutno dodat, že v zápase se obnovilo zranění jednomu ze stěžejních hráčů Ondřeji Petržíkovi, který odehrál na palubovce jen pár minut a poté byl stažen a do zápasu již nezasáhl. V tréninkovém procesu musíme zapracovat hlavně na tom, aby hráči když přijedou do cizího prostředí, předváděli výkony stejné jako na domácí palubovce, oprostit se od nervozity a strachu. Přesto bych chtěl hráčům poděkovat za bojovnost a nasazení, se kterým k utkání přistoupili.