BK Jiskra Domažlice vs. Sokol Pražský   89:86 (36:17, 48:34, 63:57)

V neděli půl hodiny po poledni se v Domažlické sportovní hale odehrál pikantní souboj v žákovské lize U14. Pikantnost tomuto souboji dodalo to, že na lavičce hostí seděl loňský trenér domažlických chlapců Martin Jindra. Hosté byli proto v nepatrné výhodě, jelikož měli veškeré informace o domácí hráčích. Avšak i domácí tým se na hráče z Prahy velice dobře připravil a od úvodního rozkoku tahali za delší konec herního provazu. Od začátku se dařil zejména rychlý přechod do protiútoku, hra 1 na 1, proměňování trestných hodů a velice účinná byla celoplošná těsná obrana. V polovině prvního dějství domažličtí hráči vedli již 17:3 po úspěšném tříbodovém pokusu, který zaznamenal na konci první čtvrtiny vynikajícím způsobem hrající Ondřej Petržík, vedli domažličtí hráči o 19 bodů. Od druhé čtvrtiny se obraz hry vyrovnal a i skóre přibývalo na obou stranách rovnoměrně. V tuto chvíli se hrál velice pohledný basketbal a k vidění bylo spoustu pěkných akcí. Na konci třetího herního období se hostující hráči přiblížili na narozdíl 6 bodů. V poslední čtvrtině si domácí hráči opět vybudovali svůj náskok zpět a i přes špatně odehranou koncovku, kdy za poslední 2 minuty obdrželi 13 bodů, se mohli nakonec radovat z vítězství 89:86. Je to velice cenné vítězství nad silným soupeřem. Domažličtí hráči odvedli na palubovce skvělý výkon. Nejlepším hráčem domácích byl jistě Ondřej Petržík, který zaznamenal 30 bodů a 18 doskoků jak na útočné tak obranné polovině. Velice kvalitní zápas odehrál také Macht, Paidar, Záhoř. Zejména v obraně vynikal Berka. Jediná kaňka na utkání je to, že hráči ze svého herního rytmu vždy na dvě tři minutky vypadnou a nechají hostující tým dotáhnout skore, srovnat herní tempo. Naše vlastní chyby nás sráží od lepších výsledků. Každopádně se jedná o basketbal žákovské kategorie a s chybami se v tomto věku musí počítat. V trénincích budeme pracovat na tom, aby jsme těchto chyb dělali co nejméně. Všem hráčům bych chtěl poděkovat za zodpovědný přístup k utkání a skvělý výkon a nasazení.

Petržík - 30, Macht - 14, Berka - 11, Paidar - 10, Holý - 9, Záhoř - 7, Vondraš - 5, Váchal - 2, Brož - 1