BK Klatovy vs. BK Jiskra Domažlice   71:39 (16:17, 30:23, 46:30)

V sobotu dopoledne odcestovali žáci kategorie U14 na další ligový zápas do nedalekých Klatov, kde v 11:00 h nastoupili proti místnímu celku BK Klatovy. Domácí hoši v žákovské lize zatím okusili porážku jen v jednom jediném případě a to se suveréním Pískem. Podle papírových předpokladů byli domácí hráči favoritem. Každopádně domažličtí hráči se soupeře nezalekli a od začátku se hrál velice vyrovnaný basketbal a první čtvrtinu hosté z Domažlic vyhráli rozdílem jednoho bodu. V druhém herním období se začali více prosazovat domácí hráči a bodové skóre na straně hostů přibývalo pomalu, ale po většině však z důvodu špatné koncovky. V poločase tak domácí tým vedl o sedm bodů. Můžeme se jen domnívat k jakým pokynům došlo v šatně domácího týmu o poločasové přestávce, každopádně celek Klatov v druhém poločase přitvrdil obranu jak na obranné tak útočné polovině a to ve většině případů za hranicí únosnosti. Tlak na míč, bojovnost a agresivita v obraně je v této kategorii vyžadována a je na místě a má to tak být, ale nesmí se jednat o volný zápasnický styl. Bohužel arbitři zápasu na tvrdou obranu domácích nezareagovali a pískali až každý třetí faul. V tu chvíli bylo víceméně po zápase. Těžko se jen smířit s komentářem rozhodčího, který hostujícímu trenérovi řekl, že nemůže pískat vše, neboť skoro vše je faul a domácí by vlastně nebyli schopni ani dohrát zápas. Hned čtyři klatovští hráči museli opustit hřiště pro pět osobních chyb. Domažličtí hráči se ve druhém poločase proti velice tvrdě hrajícím domácím prosadili pouhými 16 body a nakonec prohráli o 32 bodů. Bohužel zápas, který v první polovině byl velice pěkný a byly k vidění basketbalové akce, se ve druhém poločase zvrhnul v bitvu, která s basketbalem měla pramálo společného.