BK Jiskra Domažlice vs. BK Klatovy   68:85 (19:17, 35:34, 51:64)

V neděli dopoledne nastoupili hráči kategorie U14 k odvetné utkání proti hráčům BK Klatovy. V sobotním utkání v Klatovech domácí hráči zvítězili rozdílem 32 bodů. Z tohoto utkání jsme se poučili a snažili se na klatovský tým vymyslet taktiku, která by vedla k úspěchu a vítězství. I přes sobotní vysoké vítězství klatovských hochů nastupoval domácí tým do utkání s odhodláním oplatit svému sokovi den starou porážku. Bylo jasné, že se bude jednat opět o velice vyrovnané utkání, což se od původních vteřin začalo naplňovat. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a skóre přibývalo rovnoměrně na obou dvou stranách. Po první čtvrtině vedli domácí o dva body. V druhém herním období se obraz hry příliš nezměnil a stále se hrálo velice vyrovnaně, v poločase domácí tým vedl o jeden bod 35:34. Na začátku třetího herního období šli domácí chlapci do vedení až o 8 bodů. Poté však u domácích hráčů došlo k málokdy vídanému zkratu a od čtvrté do deváté minuty třetí čtvrtiny nezaznamenali ani jeden jediný bod a hosté v tomto herním období zaznamenali neuvěřitelných 22 bodů. Těchto nevydařených pět minut rozhodlo o osudu celého utkání. Na šňůru 22 bodů se reaguje jen velice těžko. Přesto se o to pokusil v posledních pár vteřinách třetího herního dějství Šimon Berka, který zaznamenal dvoubodový koš a se závěrečným klaksonem i úspěšný tříbodový koš. V poslední čtvrtině se domácí tým oklepal z hrůzostrašné pětiminutovky, ale bodovou ztrátu nedokázal již dohnat. I přes kvalitně odehranou poslední čtvrtinu domácí tým prohrál celé utkání rozdílem 17 bodů. Kaňkou na tomto utkání je naprosto nepochopitelné a vulgární chování některých klatovských hráčů jak na adresu hráčů Domažlic, tak i na adresu obou dvou rozhodčích. Chování klatovských hráčů bude nakonec řešit i disciplinární komise. Poznatkem z těchto dvou utkání je, že domažličtí hráči jsou velice nedůslední a málo agresivní v obraně. Dále nás limitují nepřesné a měkké přihrávky a neproměňování vytvořených šancí na útočné polovině. Na toto vše se při tréninkových jednotkách musíme zaměřit. Přesto bych chtěl všem hráčům za obě dvě utkání poděkovat, zejména za jejich přístup k utkání bojovnost a nasazení.