Sokol Písek Sršni vs. BK Jiskra Domažlice   91:61 (26:16, 46:31, 66:42)

Po večerním přejezdu do Písku, týmové večeři a přespání, nastoupili v neděli v 10:00 dopoledne hráči proti týmu Sršni Písek. Písecký tým je každoročně velice silný v mládežnických kategoriích a tento rok v kategorii U14 disponuje zejména hráči ročníku 2005. Domažlický tým v tomto roce nastupuje v této kategorii především s hráči ročníku 2006 a rok rozdílu v tomto věku je velice znát. Písecký tým je velice kvalitně připravený, přesto naši hráči vstoupili do utkání bez bázně a hany. V polovině první čtvrtiny byl stav vyrovnaný, nakonec však Domažlice čtvrtinu prohrály rozdílem 10 bodů. Domácí tým nás přehrával hlavně rychlým protiútokem, jednoduchou hrou hoď a běž a hlavně na kategorii U14 velice kvalitní střelbou ze střední a dlouhé vzdálenosti. I přes velkou snahu a bojovnost našich hráčů soupeř svůj náskok navyšoval. V poločase vedl Písek o 15 bodů 46:31. V druhé části hry se obraz hry příliš nezměnil. Hrál se vyrovnaný a bojovný basketbal, ale domácí tým měl vždy trochu navrch, jak v rychlosti, tak v osobních soubojích. V utkání se velice dařilo Machtovi, dobrý výkon předvedl i Filip Záhoř a skvěle také zahrál Vojtěch Mach. V tomto případě však musíme uznat kvality soupeře a pogratulovat k vítězství a předvedenému výkonu. Sršni své bodové skóre postupně navýšili až na konečný rozdíl 30 bodů. Přesto bych chtěl hráčům za předvedený výkon poděkovat. I za nepříznivého stavu nevypustili žádný návrat do obrany. Je třeba se poučit z chyb a nedostatků a při tréninkových jednotkách se zaměřit na odstranění slabých míst naší hry a na rozvoj našich silných stránek.

Macht - 17, Záhoř - 12, Mach, Paidar - 9, Vondraš - 6, Váchal - 4, Brož, Škarda - 2