BK Jiskra Domažlice vs. Sokol Sršni Písek   61:67 (21:15, 41:32, 48:55)

V sobotu odpoledne přicestovali do Domažlic hráči Sokola Sršni Písek, momentálního leadera žákovské ligy U14 skupiny A. Trenér z Písku přivezl k utkání pouze devět hráčů, ale bylo jasné, že jejich kvalita bude značná. Od úvodního vhazování se hrál velice pohledný a rychlý basketbal a domažličtí hráči šli záhy do vedení. Po čtyřech minutách domácí vedli 9:1. V druhé polovině první čtvrtiny písečtí hráči srovnali krok, ale i přesto se domácí tým mohl radovat z vítězství v první čtvrtině o šest bodů 21:15. I v druhé čtvrtině se hrálo velice vyrovnaně, hra se přelévala z jedné strany na druhou a domácí hráči stále udržovali mírný náskok. Před svým sokem v poločase vedli rozdílem 9 bodů. Bohužel po přestávce došlo opět k výpadku domácích hráčů, kteří se nedokázali prosadit proti hodně tvrdě hrajícím hostům z Písku. Obrana píseckých hráčů byla na hraně, někdy i za hranou pravidel. Smutné je, že v této chvíli rozhodčí tomu jen přihlíželi a hostující hráči tuto čtvrtinu vyhráli 22:7 a ujali se vedení v zápase o sedmi bodů. V poslední čtvrtině domácí hráči bojovali, dřeli, ale zkušeně hrající tým hostí již nepřipustil drama a stále si udržoval 5-6 bodový náskok a dotáhl zápas do vítězného konce. Domažličtí chlapci odehráli velice kvalitní zápas s celkem, který patří v této kategorii mezi top týmy v České republice. Škoda jen, že v rozhodující fázi zápasu chybělo trochu toho pomyslného sportovního štěstí a kluci neproměnili několik dobrých příležitostí ke skórování a to se ukázalo jako rozhodující. Jako další rozdílový faktor porážky vidím ve špatném, v některých chvílích vůbec žádném, doskoku pod oběma koši. Na tomto musíme v tréninku zapracovat. Každopádně hráči odvedli na palubovce skvělý výkon a za to bych jim chtěl poděkovat.

Petržík - 23, Paidar - 13, Holý - 11, Macht - 6, Berka - 5, Váchal - 2, Záhoř - 1