BK Jiskra Domažlice vs. Tigers Č.Budějovice   95:61 (33:14, 50:35, 79:48)

V neděli půl hodiny po obědě přivítali domažličtí hráči na své palubovce tým z jižních Čech a to Tigers Basketball České Budějovice. S tímto týmem v prvním utkání na půdě Budějovic domažličtí hráči prohráli o tři body. Dal se tak předpokládat vyrovnaný souboj i na domácí palubovce. Domácí tým byl v předzápasové poradě dostatečně nabuzen a na svého soupeře vlétl od první minuty nevídaným způsobem. Po šesti minutách hry svítilo na ukazateli skóre 24:6. Domácí hráči v této chvíli na palubovce zcela dominovali. Oproti předešlému zápasu se zlepšil hlavně útočný a obranný doskok. Hráči předváděli týmovou hru a s jistotou zakončovali vytvořené šance a za první čtvrtinu hostům nastříleli 33 bodů. Ve druhé čtvrtině budějovičtí hráči vyrovnali hru a úspěšně zakončovali rychlé protiůtoky. Domažličtí chlapci v tuto chvíli propadávali zejména při obranné činnosti a i v útoku byli chvílemi bezzubí. Přesto v poločase svítil na ukazateli stav 50:35 a domácí tým tak šel s 15 bodovým vedením do šatny. Ve druhém poločase domácí hráči opět zpřesnili své přihrávky, zrychlili přechod na útočnou polovinu a proměňovali vytvořené příležitosti. A co je nejdůležitější, dobře si plnili své obranné povinnosti a budějovickým hráčům nedovolovali jejich rychlé útočné výpady. V poslední čtvrtině se hrál divácky pohledný basketbal. Domácí tým s přehledem kontroloval hru a dokráčel si pro konečné vítězství o 34 bodů. V tomto zápase dostali všichni hráči na lavičce příležitost, aby ukázali své basketbalové schopnosti a dovednosti, čehož se všichni zhostili velice dobře a všichni odvedli na palubovce své maximum. Již tradičně se nejvíce prosazoval Ondřej Petržík, který nastřílel 30 bodů a velké penzum práce odvedl i v obraně hlavně při doskoku. Výborný zápas odehrál také Sam Macht, autor 19 bodů, a s velkou úspěšností při zakončení hrál Lukáš Váchal, který zatížil konto soupeře dvanácti body. Po oba dva dny hráli velice dobře oba dva rozehrávači Jiří Paidar, Ondřej Holý. Poděkovat bych chtěl ale všem hráčům za předvedený výkon a bojovnost až do poslední minuty.

Petržík - 30, Macht - 19, Paidar - 13, Váchal - 12, Holý - 8, Záhoř - 4, Škarda - 3, Berka, Mach, Příbek - 2