Loko Plzeň vs. BK Jiskra Domažlice   85:50 (32:16, 53:24, 64:41)

V sobotu před polednem vyrazili žáci kategorie U15 na nedalekou cestu do Plzně. Na půdě našeho rivala na ně čekalo odvetné utkání nadregionální ligy skupiny A. V prvním zápase na domažlické palubovce zvítězili plzeňští hráči, ale až po velice vyrovnaném boji o tři body. Proto se dal očekávat vyrovnaný souboj i v Plzni. Bohužel domažlickým hráčům se moc nevydařil začátek utkání, kdy jediný trestný hod proměnil Ondřej Petržík, ale hosté za prvních pět minut utkání zatížili konto hostujícího týmu 18 body. A tak po pěti minutách byl stav 18:1. Domácí hráči nastoupili v posílené sestavě o mariánskolázeňské hráče a zejména Jakub Ouředník v prvním poločase naprosto dominoval pod oběma koši a za první poločas nastřílel 23 bodů. Hostující hráči se v prvním poločase jen velice těžko prosazovali přes tvrdě hrající domácí obranu a nedařilo se nám zastavovat rychlé protiútoky hráčů Lokomotivy. Po poločasové poradě nastoupili hráči Domažlic do druhého poločasu s jasnou taktikou eliminovat útočné výpady Jakuba Ouředníka a více se prosazovat k plzeňskému koši. První část plánu se vydařila a obrany se velice dobře zhostil Matyáš Prettl v součinnosti s celým týmem tak zastavili útočné řádění mariánskolázeňského hráče a ten za druhý poločas zaznamenal již pouhých 10 bodů. Bohužel se nám nepodařilo zlepšit útočnou potenci a i přestože jsme 3. čtvrtinu vyhráli o šest bodů, tak si domácí hráči v klidu dokráčeli pro pohodlné vítězství o 35 bodů. Dobrý zápas v domažlické sestavě odehrál Samuel Macht, ale bohužel zůstal v útočném snažení osamocen. Mrzet nás také může 20 neproměněných trestných hodů.

Macht - 15, Petržík - 12, Zvolánek - 7, Prettl - 5, Kubovec - 4, Paidar - 3, Altynski, Ticháček - 2