BK Jiskra Domažlice vs. BK Loko Plzeň   72:85 (18:12, 37:36, 54:66)

V neděli v 15:00 začalo v domažlické sportovní hale další utkání žákovské ligy kategorie U14. Tentokrát do Chodské metropole zavítali hráči Plzně. Jednalo se o odvetné utkání, kdy před dvěma měsíci na palubovce Lokomotivy Plzeň domažličtí hráči prohráli vysoko rozdílem 70 bodů. Bylo jasné, že hráči hostujícího týmu jsou v tomto zápase favority, ale v žádném případě domácí tým nenastupoval k zápasu s poraženeckou náladou. Hosté navíc přijeli psychicky povzbuzeni včerejší výhrou nad prvním celkem tabulky BK Klatovy, kde hráči Plzně zvítězili rozdílem 30 bodů. Od úvodu zápasu to byli však domácí hráči, kteří se s vervou zakousli do svého plzeňského soupeře a první čtvrtinu po výborném výkonu vyhráli 18:12 a vybudovali si tak šestibodový náskok. V druhém herním dějství se obraz hry vyrovnal a hrál se velice pohledný basketbal z obou dvou stran. Plzenští hráči dokázali smazat šestibodový náskok a do šatny tak domácí odcházeli pouze s jednobodovým náskokem za stavu 37:36. Po poločasové přestávce nás hostující hráči přivítali tvrdou obranou po celém hřišti, se kterou se domažličtí hráči nedokázali v úvodu čtvrtiny vyrovnat a hostující tým byl v tuto chvíli lepší na palubovce. Soupeř nás přehrával zejména rychlým protiútokem a snadnými a zisky již na obranné polovině. V závěrečném herním období se hra opět vyrovnala, domažličtí hráči dělali vše pro to, aby se jim podařilo snížit náskok soupeře. To se také po úspěšné trojce Vondraše podařilo a domácí tým se dostal na dostřel 6 bodů. V závěru jsme ještě přitvrdili obranu již na své útočné polovině, z čehož ale vyplynuly jen čtyři fauly a hostující hráči proměňovali trestné hody a dokráčeli si pro vítězství 85:72. Každopádně se jednalo o velice pohledné utkání na kategorii U14 a klukům za bojovnost a velkou snahu musím poděkovat. Zejména trio Petržík, Paidar, Macht, kteří dohromady zaznamenali 46 bodů odehráli velice dobré utkání. Velice úspěšně jim sekundovali Berka a Záhoř. Dobrý zápas, zvláště v obraně, odehrál i Vojtěch Mach.

Petržík - 18, Macht - 15, Paidar - 13, Berka, Záhoř - 8, Vondraš - 5, Váchal - 3, Konop - 2