BK Jiskra Domažlice vs. BK Loko Plzeň   66:68 (14 :18, 37:36, 51:54)

V neděli dopoledne nastoupili starší žáci v kategorii U15 k dalšímu zápasu nadregionální ligy. Tentokrát proti rivalovi BK Loko Plzeň. Hosté přijeli v kompletní sestavě a i domácí hráči byli v plné zbroji. Dal se očekávat velice kvalitní vyrovnaný souboj a to se od úvodního rozkoku naplnilo. K vidění byl velice pohledný a rychlý basketbal a mnoho pohledných akcí na obou stranách. Bohužel hned v první čtvrtině zaznamenali domácí hráči tříminutový úsek bez toho, aniž by vstřelili koš, přesto na konci čtvrtiny prohrávali o pouhé čtyři body. V druhém herním období domažličtí hráči ještě zrychlili hru a v tuto chvíli přehrávali hostující tým rychlými protiútoky, při jejichž zakončení vynikal zejména Lukáš Zvolánek a Ondřej Petržík. Druhou čtvrtinu domácí tým vyhrál rozdílem pěti bodů a v poločase tak vedl o jeden bod. Ve druhém poločase se hra přelévala z jedné strany na druhou a hrál se velice pohledný basketbal. Bohužel na straně domácích, což se nakonec ukázalo jako rozdílové, chyběl jak obranný tak útočný doskok. Plzeňští hráči měli dvě až tři šance na zakončení. V závěru domácím hráčům nepřálo štěstí a po závěrečném klaksonu svítil na tabuli stav 66:68, kdy závěrečnou těžkou střelu neproměnil Kalíšek. Hosté vyhráli o dva body, ale domácí tým se za svůj předvedený výkon nemusí stydět, hráči bojovali a pracovali až do samého konce a za to bych je rád pochválil. V tréninku se musíme především zaměřit na obranný i útočný doskok. To shledávám jako náš největší problém.

Zvolánek, Petržík - 19, Paidar - 8, Kalíšek, Ticháček, Altynski, Kubovec - 4, Macht, Prettl - 2