BK Jiskra Domažlice vs. BK Kunratice   58:35 (23:9, 29:15, 35:24)

Ke svému prvnímu ligovému utkání v roce 2019 vyběhli chlapci kategorie U14 v sobotu v 15:00 hod. Soupeřem jim byli hráči BK Kunratice. Tento tým byl přidělen do naší skupiny po první polovině soutěže a tím pádem se jednalo o nám zcela neznámý tým. Domažličtí chlapci vstoupili do zápasu velice dobře a v první čtvrtině si vytvořili náskok 14 bodů. Bohužel od druhé čtvrtiny se začal hrát velice nepřesný a upracovaný basketbal z obou dvou stran. Vázlo především zakončení, o čemž svědčí konečné skóre čtvrtiny 6:6. Do druhého poločasu vstupovali domácí hráči s odhodláním zlepšit hru, ale bohužel nepřesnosti v zakončení pokračovali a obranná hra v této fázi také velice pokulhávala. Třetí čtvrtinu domažličtí borci prohráli 6:9. Takovéto skóre je i v kategorii U14 velice nelichotivé pro obě dvě družstva. Po důrazné domluvě před poslední čtvrtinou vstoupili do poslední herní části domažličtí chlapci s elánem, přesnějším zakončením a hlavně se zlepšenou činností na obranné polovině. Začali vyvíjet velký tlak na míč již při přechodu hostujícího týmu pod domažlický koš a tím získávali míče. Zejména pak velice úspěšnou střelbou ze tříbodové vzdálenosti Jiřího Paidara, který v poslední čtvrtině zaznamenal tři tříbodové koše, domácí tým tuto čtvrtinu vyhrál 23:11 a nakonec zvítězil rozdílem 23 bodů. Jedná se o cenné vítězství do tabulky, avšak s předvedenou hrou jsme tentokrát nemohli být spokojeni. Na druhou stranu je třeba podotknout, že jsme se nedovedli vypořádat s netradiční obranou našeho soupeře, který hrál v kategorii U14 zónu. V utkání střelecky dominoval Jiří Paidar, který zaznamenal 28 bodů, z toho 4 tříbodové střely.