BK TJ Přeštice vs. BK Jiskra Domažlice   51:69 (9:13, 23:44, 38:61)

K prvnímu utkání v roce 2019 odcestovali v sobotu odpoledne hráči kategorie U15 k zápasu nadregionální ligy do Přeštic. Podle tabulkového postavení se mělo jednat o naprosto jednoznačný zápas ve prospěch domažlického týmu, avšak díky přístupu hráčů se tak nestalo. Domácí tým od první minuty naznačil, že hostujícím hráčům nenechá nic zadarmo. Nutno podotknout, že hostující hráči přeštickým toto velice usnadňovali, svým přístupem k utkání, nulovou bojovností, neochotou hrát 1 na 1, podstoupit osobní souboje. Přesto domažličtí hráči vyhráli první čtvrtinu o čtyři body v 9:13. Ve druhé čtvrtině domažličtí hráči alespoň zlepšili zakončení rychlých protiútoků a ve druhé čtvrtině nastříleli domácím 31 bodů a odskočili na rozdíl 19 bodů. V druhém poločase se obraz hry příliš nezlepšil, přesto si domažličtí dokráčeli pro vítězství. Bohužel pro vítězství, které nás těšit nemůže. S převedeným výkonem rozhodně nemůžeme být spokojeni a hráči si musí uvědomit, že byť se jedná o papírově slabšího soupeře, nemůžou přistoupit k zápasu liknavě. Bohužel v tomto zápase nelze vyzdvihnout ani jednoho jediného hráče.

Petržík-19, Zvolánek-16, Kubovec-11, Škarda-9, Prettl-6, Ticháček-4, Kalíšek-3, Altynski-1