BK Jiskra Domažlice vs. SKB Strakonice   124:53 (35:16, 68:27, 96:46)

V sobotu netradičně již v 9:00 dopoledne přivítali na své palubovce hoši kategorie U15 svého tabulkového souseda tým SKB Strakonice. Domažličtí hráči se mohli v tomto utkání považovat za favority, neboť tomu nasvědčovalo tabulkové postavení. Domažlickým chlapcům patří v tabulce druhé místo, strakonický klub okupuje místo třetí. Ale nasvědčoval tomu i fakt, že v prvním utkání, které se hrálo ve Strakonicích, domažličtí hráči vyhráli rozdílem 30 bodů. Ke všemu hosté přijeli do Domažlic pouze se šesti hráči a kompletní domácí tým od první minuty nedal hostům víceméně žádnou šanci. Strakoničtí chlapci dokázali držet krok s domažlickými pouze v prvních pěti minutách, kdy byl stav 12:10 pro domácí tým. Ale od této chvíle palubovku opanoval jen jeden celek a to byla BK Jiskra Domažlice. Za první čtvrtinu domácí tým nastřílel 35 bodů a našlápl tak k rekordní výhře stávající sezóny. I v dalším průběhu zápasu domažličtí hráči jistě zakončovali rychlé protiútoky, přesně stříleli ze střední vzdálenosti, získávali míče vytaženou celoplošnou obranou a navyšovali každou čtvrtinou svůj náskok. Ve druhé čtvrtině nastříleli 33 bodů a i v každém dalším herním období se dostali na hranici 30 bodů. Na konci zápasu tak na ukazateli skóre svítilo na straně domácích 124 bodů, což je zatím nejvyšší nastřílený počet bodů v této sezoně. Hosté tak odjíždějí s prohrou o více jak 70 bodů. Hlavní pozitivum tohoto zápasu bylo to, že se domažličtí hráči vyvarovali takzvaného hluchého místa, tzn. herního období, kdy se týmu nedaří. To nás zatím provází celou sezónou. Jedná se vždy o pár minut v zápase, které ale v konečném zúčtování rozhodují o výhře či prohře v daném utkání. Toto se nám v tomto zápase nestalo. Pochvalu si zaslouží celý tým za bojovnost a nasazení po celou dobu utkání, za splnění taktických pokynů a za celkový přístup k zápasu. Tradičně kvalitní výkon odvedl Petržík, autor 30 bodů, ke kterému se přidal Zvolánek (20 b.) a Škarda (20 b.). Dobře zahráli i podkošoví hráči Prettl (16 b.) a Altynski (14 b.). Všichni hráči dostali dostatek herního času a odvedli výborný výkon. Kolektivní pojetí basketbalu lahodilo oku přihlížejících diváků a hráči si tak mohli vychutnat závěrečný potlesk.

Petržík-30, Škarda, Zvolánek-20, Prettl-16, Altynski-14, Ticháček-9, Kalíšek-8, Nguyen-4, Švehla-2, Kubovec-1, Nebehaj