BK Jiskra Domažlice vs. Spartak Kaplice   120:36 (27:10, 67:13, 91:22)

V neděli dopoledne přivítali na své palubovce hráči kategorie U15 svého nejvzdálenějšího soupeře Spartak Kaplice. Vzhledem k postavení v tabulce obou týmů a k výsledku prvnímu zápasu, kdy domažličtí chlapci vyhráli v Kalicích o 80 bodů, byl domažlický tým jasným favoritem tohoto utkání. I přes důrazné varování trenéra, nezvládli domažličtí hráči vstup do zápasu. Svojí nekoncentrovaností, bez patřičné bojovnosti a nedůslednosti v obraně, umožnili hostům vedení 0:6. Musel tak přijít na řadu oddechový čas, kdy hráčům bylo důrazně vysvětleno, že i slabší soupeř se sám neporazí a že je třeba začít hrát basketbal naplno. O této chvíle domácí tým na palubovce dominoval a první čtvrtinu vyhrál rozdílem 17 bodů. Druhou čtvrtinu vyhráli domácí hráči 40:3 a vytvořili si tak jasný náskok pro zbytek utkání. Ve druhém poločase si domácí tým vyzkoušel různé taktické varianty v zápasovém tempu a neustále navyšoval svoje vedení. Při závěrečném klaksonu na tabuli svítilo skóre 120:36. Hráči domácího týmu si zaslouží pochvalu za to, že odehráli zápas přesně dle pokynů, vyjma prvních dvou, tří minut, kdy ještě asi spali. Velice dobrý zápas na rozehrávce odehrál Kubovec, který zásoboval přesnými přihrávkami své spoluhráče, kteří tak mohli snadno skórovat. Splnil přesně pokyny a práci rozehrávače basketbalového týmu. Hlavní pozitivum tohoto zápasu bylo kolektivní pojetí hry domažlického celku o čem svědčí i to, že hned 8 hráčů zaznamenalo dvouciferný počet nastřílených bodů. To je důkazem vyrovnanosti kádru a možnosti širší rotace.

Petržík-22, Altynski-16, Škarda-15, Ticháček, Paidar-13, Prettl-12, Zvolánek-11, Kubovec-10, Švehla-6, Kalíšek-2, Nebehaj