BK Medvědi Tábor vs. BK Jiskra Domažlice   70:57 (13:11, 36:36, 44:56)

Po sobotním vítězném utkání a přespání v Benešově se chlapci kategorie U15 přesunuli do Tábora, kde v 10:00 dopoledne nastoupili proti místnímu týmu BK Medvědi Tábor. Hráči Tábora ještě v soutěži zatím neokusili porážku a s bilancí 14 vítězství a žádné prohry vévodí tabulce. Domažlický tým je v tabulce na druhém místě a tak se dal očekávat velice vyrovnaný zápas. Od začátku utkání se prognózy začali naplňovat a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Domácí tým proměňoval skoro vše, bohužel hostující se sice do střeleckých pozic dostávali úspěšně, zakončili však jen pramálo pokusů. Přesto po první čtvrtině domažličtí ztráceli pouze dva body. Ve druhé čtvrtině to byl velký boj. Obraz hry hostů se příliš nezlepšil a domácí tým začal mít mírně navrch, ujal se vedení o sedm bodů. V závěru čtvrtiny třemi úspěšnými tříbodovými pokusy však zvrátil na naši stranu bodové skore Zvolánek a čtvrtinu jsme vyhráli o dva body. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 36:36. Bohužel opět došlo ke zkratu ve třetí čtvrtině. Domažličtí šli na palubovku s pokynem přitvrdit obranu, získávat míče již při přechodu soupeře na útočnou polovinu a snažit se o rychlé zakončení. Avšak toto vše se dařilo domácímu týmu. Získávali míče a úspěšně zakončovali rychlý protiútok. Čtvrtinu vyhráli 20:8 a ujali se vedení o 12 bodů. Přestože v posledním herním dějství se domažličtí chlapci snažili seč mohli a hra byla velice vyrovnaná, bohužel nepřesnosti v zakončení nám nedovolili přiblížit se na dostřel. Medvědi Tábor si tak připsali 15. vítězství v řadě, tentokrát 70:57. V tomto utkání nás může hodně mrzet 49 neproměněných pokusů, které domažličtí hoši vystřelili směrem na táborský koš, ale bohužel míč v síťce neskončil. Každopádně musím klukům poděkovat za přístup k utkání, ke značné bojovnosti a vůli po vítězství. Toto tentokrát bohužel nestačilo a nepřesnosti v zakončení nás srazili a soupeři musíme pogratulovat k vítězství. Ještě budeme mít jednu šanci porazit táborské hochy na domažlické palubovce za cca dva měsíce.