BK Loko Plzeň vs. BK Jiskra Domažlice   72:106 (17:27, 35:56, 54:81)

Tento víkend začala basketbalová sezóna 2019/2020 pro hráče BK Jiskra Domažlice. Jako první vstoupili na palubovku hráči žákovské ligy kategorie U14. V sobotu v odpoledních hodinách se hoši vydali na nedalekou cestu do Plzně, kde na něčekal odvěký rival hráči BK Lokomotiva Plzeň. Los žákovské ligy byl k hráčům Domažlic tento rok velice neúprosný, neboť tři nejtěžší zápasy sezóny proti Loko Plzeň, Grizzlies Plzeň a Spartě Praha nás čekají hned na začátku sezóny. Úvodní rozskok byl tak naplánovánv 17:00 v plzeňské sportovní hale. Tento zápas neměl papírového favorita a tak se dal očekávat velmi vyrovnaný souboj. To se také naplnilo, avšak za delší konec pomyslného provazu tahali hráči Domažlic. Po první čtvrtině vedli o deset bodů. Ve druhé čtvrtině se obraz hry příliš nezměnil a hostující hráči začali navyšovat své vedení. V této fázi zápasu dominoval pod koši Záhoř a na perimetru Paidar s Vondrašem. Poločasový rozdíl byl tak již 21 bodů. Ve druhém poločase se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale hostující hráči nechtěli ustoupit z vydobytých pozic a bod po bodu stále navyšovali své vedení. K již zmíněným hráčům se připojili ještě skvěle hrající Macht a Holý. Bodové konto se stále navyšovalo, až na konečný rozdíl 34 bodů a skóre 106:72. Hráči Domažlicv tomto utkání předvedli velice kompaktní a soustředěný výkon s minimem chyb a beze zbytku plnili pokyny trenéra. Drobné výhrady mohou být pouze k obraně, neboť obdržet 72 bodů je poměrně hodně. Na toto se budeme muset zaměřit v dalším tréninkovém procesu. Všichnihráči si beze zbytku zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon, zejména za kolektivní výkon, kdy opravdu všichni hráči, kteří se dostali na palubovku, odvedli své maximum. Za to bych jim chtěl touto cestou ještě jednou poděkovat.