SKB Rokycany vs. BK Jiskra Domažlice   74:70 (17:17, 33:45, 52:52)

Podruhé během 14 dnů sehrála Jiskra nešťastné utkání. Přestože se tým na svého rivala z Rokycan opravdu svědomitě připravoval i s vědomím kolapsu ve 2.polovině domácího zápasu s Litoměřicemi ´B, opět se nevyvaroval katastrofální 3.čtvrtiny a slibně rozehraný zápas v Rokycanech ztratil. Domácí se snažili na Chody v začátku vletět pěkně zostra, náš bývalý hráč Erik Eisman trefil za sebou dvě těžké trojky, s přesnou střelbou se přidal i veterán Šašek a hned z toho bylo v 5.minutě vedení Rokycan 13:5. Jiskra zareagovala prostřídáním a výsledkem bylo vyrovnané skóre 17:17 po prvním hracím období. Bouřlivou atmosféru v hale SKB Rokycany poněkud utlumil skvělý výkon Domažlic ve 2.čtvrtině, kdy eliminovali Eismana a přidali i přesnou střelbu. Přesto mohlo být pro hosty varováním osm neproměněných trestných hodů za 1.poločas. Že to nebyl signál dostatečný, ukázal hned vstup do 3.čtvrtiny, kdy první koš ze hry dali hosté až v 9.minutě tohoto hracího období !!! Konečné skóre 7:25 za 3.čtvrtinu bylo pro hosty opravdu alarmující. Slabina v podobě neproměňování šestek se naplno odhalila v poslední čtvrtině, kdy jsme proměnili pouhé čtyři TH z deseti. A protože Jiskře rozhodčí v průběhu čtvrté čtvrtiny poslali ze hry po 5.faulech oba podkošové hráče ze základní sestavy Bauera a Jiřince (naproti tomu domácí pivoty Kovandu a Mandíka nechali dohrát se 4 chybami téměř až samého závěru a Eisman dokonce navzdory své opravdu tvrdé hře zápas dokončil), bohužel přesně po 14 dnech opět skončil ligový zápas navzdory optimálnímu průběhu prvního poločasu nezdarem. Teď nezbývá než bodovat ve venkovních utkáních 15. a 16.2.2020 v Českých Budějovicích a Písku, chceme-li pomýšlet na hratelné čtvrtfinále play-off.

Trojky 4:4, fauly 27:28, TH 35/22 : 34:18 , Body Jiskra: J.Štípek 19(2), Bauer 12, Tauer 9, Vondrovic 8, Jiřinec 7, Jan Blacký 5(1), März 3(1), Baxa 3, Batysta a Sůva po 2 , Body Rokycany: Eisman 22(2), Mandík 15(1), Šašek 14(1), Dvířka 9, Kovanda 8, Haniš 4, Král 4, Honzík, Froněk V.