BK Sluneta Ústí nad Labem vs. BK Jiskra Domažlice   61:96 (25:28, 30:56, 44:74)

V sobotu brzo ráno odcestovali ke svému třetímu extraligovému utkání hoši kategorie U14 na sever Čech do Ústí nad Labem, kde na ně čekali hoši místního basketbalového klubu BK Sluneta Ústí nad Labem. Podle tabulkového postavení byli hráči z Domažlic papírovými favority. To se ale na palubovce nenaplnilo a hrál se vyrovnaný basketbal. Domažličtí v první čtvrtině zaznamenali čtyři úspěšné tříbodové pokusy, přesto po první čtvrtině vedli o pouhé tři body. Od druhé čtvrtiny však hosté začali přehrávat svého soupeře zejména ve hře 1 na 1, přesnou střelbou ze střední vzdálenosti a dobrým doskokem na obranné polovině a do poločasu si vypracovali 26 bodový náskok. Ve druhém poločase utkání domažličtí svůj náskok ještě navýšili a zaslouženě zvítězili 96:61. Na palubovce si všichni spravedlivě rozdělili herní minuty a všichni hráči, kteří do zápasu nastoupili, předvedli kvalitní kolektivní výkon. O dobré a hlavně kolektivní hře svědčí zejména to, že hned 6 hráčů zaznamenalo dvojciferný počet bodů. Přesto, že se jednalo o kolektivní výkon, tak bych rád vyzdvihl Lukáše Váchala, který ke kvalitní hře přidal tentokrát i střeleckou úspěšnost. Ze 7 vystřelených pokusů 6 proměnil.