BŠ Tygři Praha vs. BK Jiskra Domažlice   64:73p (11:19, 27:27, 50:37, 58:58)

V neděli dopoledne odcestovali hráči kategorie U14 na extraligovou palubovku do Prahy, kde na ně čekal klub BŠ Tygři Praha. Podle postavení v tabulce a dostupných informací jsme věděli, že tento zápas bude velice těžký a také velice důležitý na cestě k vysněnému cíli a tím je postup na MČR. Hráči vstoupili do zápasu namotivováni a od prvních minut se hrál skvělý basketbal na obou dvou stranách. Domažličtí si v závěru první čtvrtiny vypracovali osmibodový náskok, o který však ve 2 herní části přišli a do šaten se tak odcházelo za vyrovnaného stavu 27:27. Bohužel vstup do druhého poločasu byl jako ve zlém snu. Domácí Tygři vlétli na palubovku jako uragán a za čtyři minuty zaznamenali herní úsek 11:0. Tento tlak se snažili hostující trenéři přibrzdit oddechovým časem, ale i po něm domácí hráči dále pokračovali v agresivní celoplošné obraně a na straně hostů se kupily ztráty a neproměnování vyložených příležitostí. Domácí si vybudovali až 19 bodový náskok 50:31. Přestože v závěru čtvrtiny se domažlickým podařilo ukrojit z náskoku, do posledního herního dějství vstupovali s 13 bodovým mankem. V tuto chvíli se trenér domažlických hochů rozhodl pro riskantní a velice agresivní obranu, zdvojování hráčů, napadání hráče s míčem a tento tah se začal dařit. Domácí pod velkým tlakem začali dělat chyby, nedařil se jim přechod do protiútoku a domažličtí bod po bodu ukrajovali z náskoku domácích. V tuto chvíli hrál na palubovce prim zejména Tomáš Šindler, který zaznamenal devět bodů v řadě a v poslední minutě se mu podařilo vyrovnat. Zápas tak za stavu 58:58 poslal do prodloužení. Ve velice dramatickém a napínavém prodloužení se skóre přelévalo z jedné strany na druhou až do chvíle, kdy minutu a půl před koncem vzal osud zápasu do rukou Dominik Thurnwald, který zaznamenal během jedné minuty dva úspěšné tříbodové pokusy a v závěru ještě poslední úspěšnou střelu a domažličtí hráči se mohli radovat z těžce vydobitého vítězství 73:64 a hlavně z málokdy výdaného obratu o 28 bodů. Celý tým předvedl neskutečnou mentální sílu a touhu po vítězství. I za nepříznivého stavu nesložil zbraně a bojoval o každý centimetr palubovky a doslova vydřel cenné vítězství. Za to bych chtěl všem moc poděkovat.