BA Grizzlies Plzeň vs. BK Jiskra Domažlice   67:63 (13:14, 32:36, 47:48)

V sobotu odpoledne odcestovali extraligoví hráči kategorie U14 na horkou půdu do Plzně. Tentokrát byli našimi soupeři hráči týmu BA Grizzlies Plzeň. Jednalo se o poslední utkání prvního kola zápasů extraligy. Víkendová "dvojička" měla rozhodnout o samotné špičce tabulky. V sobotním zápase měli výhodu domácího prostředí hráči Grizzlies a to se také nakonec ukázalo jako jeden z hlavních aspektů. Od začátku se hrál vyrovnaný basketbal, který svými parametry převyšoval utkání kategorie U14. Bylo se opravdu na co koukat. Hráči se přetahovali doslova o každý míč, přesto ale domažličtí hráči v polovině druhé čtvrtiny vedli rozdílem 17 bodů. Bohužel za poslední čtyři minuty druhé čtvrtiny domácí přitvrdili v obraně a byli úspěšní na doskoku a z rychlého protiútoku zaznamenali bodový úsek 13:0. Přesto spokojenější do šaten se čtyřbodovým náskokem za stavu 32:36 odcházeli hostující hráči. Třetí čtvrtinu domácí vyhráli o tři body a zápas za stavu 47:48 šel do poslední části. Poslední herní období v bouřlivém prostředí zvládli lépe domácí, kteří tento herní úsek vyhráli o pět bodů, a celkově si tak připsali vítězství 67:63. Domažličtí hráči v tomto zápase podlehli víceméně své vlastní nervozitě, tlaku prostředí a nesoustředěnosti v rozhodujících fázi zápasu. Měli jsme 24 hodin na to, abychom hráče připravili na další utkání se stejným soupeřem, tentokrát však na domácí půdě.