BK Jiskra Domažlice vs. BA Grizzlies Plzeň   79:53 (26:15, 47:34, 61:42)

V neděli po obědě necelých 24 hodin po prvním utkání se opět střetly v regionálním derby celky Jiskry Domažlice a Grizzlies Plzeň. Tentokrát měli domažličtí výhodu své domácí palubovky v Městské sportovní hale. Vzhledem k tomu, že v Plzni vyhráli Grizzlies o čtyři body a přenocovali na špičce tabulky extraligy kategorie U14, očekával se i v Domažlicích velice vyrovnaný boj. Hostující celek byl mírným favoritem, ale domácí tým však měl velkou touhu odčinit necelý den starou porážku a na domácí půdě zvítězit. Od začátku si šli tvrdě za svým cílem. Hned v první čtvrtině se o to nejvíce zasloužili trojice Macht, Paidar, Šindler a domácí úvodní čtvrtinu vyhráli 26:15. Ve druhé čtvrtině začala řádit jiná trojice Holý, Franěk, Záhoř a ještě navýšili 11 bodový náskok z první čtvrtiny na poločasové vedení 47:34. I přestože hostující tým z Plzně v žádném případě nesložil zbraně a dál bojoval, v tomto zápase tahal za kratší konec zápasového pomyslného provazu. Domažličtí povolili hostujícím v druhém poločase pouze 19 bodů a sami přidali 32 bodů do koše Medvědů a zaslouženě v tomto zápase zvítězili 79:53. Dvaceti šesti bodový rozdíl se zdá být vysoký, přesto se vítězství nerodilo úplně snadno. Hosté předvedli kvalitní výkon a opět se celkově jednalo o velice kvalitní souboj v kategorii U14. Za oba dva zápasy bych chtěl hráčům poděkovat, zejména za zlepšení obranné činnosti ve druhém zápase, za větší bojovnost a nasazení, které bylo korunováno vítězstvím. Musíme se připravit na další zápasy extraligy a kráčet krok za krokem k vytouženému cíli, tím je postup na mistrovství České republiky.