BK Jiskra Domažlice vs. BK Levharti Chomutov   88:92 (30:17, 49:44, 67:67)

Na samý závěr základní části A sk. 2.ligy mužů přijeli do Domažlic dva vedoucí celky soutěže. A nutno říci, že sobotní duel s Chomutovem dal zavzpomínat na památné bitvy Jiskry v 1.lize v letech 2004-6. Soupeř, který nepoznal letos ve 2.lize hořkost porážky, přijel do Domažlic v plné sestavě až na Jana Jiřička. Jeho hra byla postavena na individuálních kvalitách i souhře dvou ještě nedávných plejerů Kooperativa NBL - pivota a 207 cm vysokého exreprezentanta Jakuba Houšky a 197 cm vysokého křídla Luboše Strii. Těmto dvěma sekundoval rozehrávač taktéž se zkušenostmi z NBL V.Dolanský a šikovný mladík Bobek se zkušeným Hartmanem. Ti všichni včetně velmi slušně zaplněné haly se však nestačili divit drtivému nástupu domácích do zápasu - skvělá obrana, nasazení, pohledné kombinace a vysoká úspěšnost střelby, to vše znamenalo po 10 min. vedení 30:17 a ještě ve 12.min. nejvyšší vedení o 15 bodů. Hra měla oboustranně vysokou úroveň a hlavně nasazení spolu s rychlostí dosud v tomto ročníku ve 2.lize nevídané. Hosté především zásluhou Strii s Houškou postupně ukrajovali z náskoku Chodů, ti však přesto odcházeli v půli do šaten ještě s 5 bodovým vedením. Po změně stran Chomutov ještě přidal do obrátek, dostal se do vedení, domácí však nesmírnou obětavostí dokázali v poslední minutě 3.čtvrtiny srovnat skóre Štípkovou trojkou na 67:67. V nástupu do posledního hracího období se už zdálo, že Chomutov definitivně otočil výsledek, během necelých 3 minut se dostal až do 9 bodového vedení, domácí hráči se však opět vzepjali k odporu a dokonce 2 min. před koncem 10 bodovou šňůrou získali vedení 86:85. To už se však potýkali s evidentní nepřízní rozhodčího Havlíčka, který jakoby měl respekt před oběma bývalými extraligovými borci Severočechů, daroval jim trestné hody, odpouštěl jim fauly a tak si Chomutov již v poslední minutě pohodlně dokráčel úspěšnými trestnými hody pro hodně vydřené vítězství. Domácí sice může hřát pocit z vynikajícího výkonu i vědomí toho, že nikdo v soutěži nesehrál s Chomutovem letos vyrovnanější partii..nicméně pachuť hořkosti bude ještě dlouho přetrvávat..

Trojky 8:3, fauly 23:17 (v posl.čtvrtině 6:2!), TH 11/10 : 28/19 (!), body Jiskra: Bauer 22(1), J.Štípek 18(3), Mach 16(2), Sůva 11(1), März, Batysta, Zeman a Jiřinec po 4, Tauer 3(1), Baxa 2, body Chomutov: Houška 26(1), Stria 21(2, TH 8/7)), Dolanský 11, Bobek a Hartman po 9