BK Jiskra Domažlice vs. BK Loko Plzeň   32:87 (8:21, 13:45, 19:61)

Vzhledem k hernímu systému, který je v kategorii U13, se druhý zápas odehrál hned v ten samý den. Utkání, které se hrálo od 12:30, již přineslo lepší podívanou na domácí celek. Hráči si lépe přehrávali, byli mnohem lepší na obranné polovině a dařilo se zastavovat rychlé protiútoky hostí. Ale i toto zlepšení nevedlo k úspěchu. Hráči Loko Plzeň byli i vtomto zápase lepší a do poločase si vybudovali 32 bodový náskok, který ve druhém poločase ještě navyšovali a nadále herně převyšovali domácí borce. Hostující hráči i v druhém utkání hracího dne zvítězili tentokrát 87:32. Jak jsem již předeslal v minulém článku, máme před sebou spoustu tréninkové práce. Jen velmi málo hráčů v kategorii U13 snesou přísnější měřítka. Každopádně proti nám stál asi nejlepší tým, kterého letos v kategorii U13 na palubovce potkáme. Věřím a doufám ve zlepšení herního projevu, které by mělo přinést i lepší výsledky v podobě výher. Ještě nutno dodat, že v kategorii U13 nastupují mladší hoši. Více jak polovina týmu patří věkem doposud do kategorie U12. Kluci tak dostávají příležitost ve starší kategorii nasbírat cenné zkušenosti, které uplatní ve své kategorii a v dalších letech. Je ale třeba, aby hráči vnímali pokyny a snažili se je s nasazením plnit. Na tom budeme muset společně zapracovat.