BA Grizzlies Plzeň vs. BK Jiskra Domažlice   85:71 (24:13, 49:33, 70:45)

V neděli ráno odcestovali hráči k druhému zápasu taktéž do Plzně. Tentokrát na ně čekal nováček žákovské ligy hráči Grizzlies Plzeň. Věděli jsme, že se nejedná o lehkého soupeře. Bohužel ještě před odjezdem přišla pro náš tým špatná zpráva, neboť jeden z hlavních strůjců sobotního úspěchu Samuel Macht dostal v noci vysoké teploty a nemohl k zápasu odcestovat. V žádném případě však tým nesložil zbraně a od začátku se statečně bil s plzeňskými medvědy. Bohužel hned od začátku domažlické hráče brzdilo neproměňování vyložených příležitostí a také neproměňování trestných hodů. Domácí tým se ujal vedení a bodové skóre navyšoval, až na poločasové vedení o 16 bodů. Ve třetí čtvrtině domácí hráči ještě navýšili svůj náskok a přehrávali domažlické jednoduchou kombinací. V jednu chvíli domažličtí chlapci prohrávali již o 28 bodů. V poslední čtvrtině, kdy domácí trenér, domažlický rodák Václav Forst, rozšířil rotaci hráčů, se hostujícímu celku podařilo bod po bodu ukrajovat náskok soupeře. Při závěrečném klaksonu svítilo na ukazateli skoré 85:71. Prohra o 14 bodů nás pochopitelně mrzí, ale v nekompletní sestavě jsme odehráli maximum. Plzeňským hráčům gratulujeme k vítězství a těšíme se na odvetu na domácí palubovce. Jistě to bude pohledný basketbal a bude o co hrát.