Kelti Nové Strašecí vs. BK Jiskra Domažlice   14:126 (10:36, 10:69, 14:98)

Netradičně pouze jeden zápas za víkend odehráli ligoví žáci kategorie U14 tentokrát na venkovním hřišti. Kluci odjeli do Nového Strašecí, kde na ně čekali místní Kelti. Hráči Nového Strašecí zatím okupují předposlední příčku B skupiny žákovské ligy. Domažličtí proto přijeli do středočeského města jako papíroví favorité a od úvodního rozskoku se začaly tyto předpoklady naplňovat. Chodové byli u všech míčů dříve, zakončovali rychlé protiútoky a v obraně získávali jeden míč za druhým. Domácí hráči v závěru čtvrtiny přesto zaznamenali osm bodů a po první čtvrtině svítilo na ukazateli skóre 10:36. Od druhé čtvrtiny hráči Domažlic ještě zpřísnily obranu a ve druhé čtvrtině nedovolili domácím zaznamenat ani jediný bod a v poločase tak vedli již o 59 bodů. Takovýto zápas se jen velice těžko hodnotí. Domácí tým hrál nadšeně, avšak bez patřičné herní kvality. Naopak hostující hráči herní kvalitu mají, ale v tomto zápase se nedokázali přinutit jít na svá maxima. Někteří hráči si chtěli nastřílet co nejvíce bodů do své osobní statistiky a vázla kombinace. Zápas směřoval k jasnému vítězství hostujících hráčů, což se také potvrdilo a po závěrečném klaksonu na ukazateli svítilo skóre 14:126. I přes takto vysokou výhru nemůžeme být úplně spokojeni. V utkání jsme se hlavně chtěli zaměřit na kombinační hru a připravit se na další těžká utkání. To se nám bohužel tentokrát nezdařilo. K utkání odcestovalo 14 hráčů, kteří se všichni spravedlivé podělili o zápasové minuty. Na palubovce šanci dostali i hráči ročníku 2007 Pavel Vondraš, Kuba Červený a Prokop Mach, kteří nasbírali cenné zkušenosti. Za 14 dní nás čeká dvojzápas s nejbližším sousedem z Klatov. V sobotu 2.11. hrajeme na jejich půdě a 3.11. nás čeká odveta na domácí palubovce.