TJ Sokol Kraslice vs. BK Jiskra Domažlice   28:42 (7:7, 15:17, 21:33)

V sobotu odcestovali na první dva venkovní zápasy žáci kategorie U13. V KP na ně čekali hráči Sokola Kraslice. Bohužel hned po pár kilometrech cesty došlo k poruše autobusu. Hodinu a půl jsme čekali na náhradní dopravu a zápasy se tak musely o dvě hodiny posunout. Díky vstřícnosti kraslických pořadatelů, kteří naší žádost akceptovali, jsme se k zápasu dostavili o něco později a vše se odehrálo. K zápasům domažličtí hráči dorazili bez nemocného kapitána Filipa Vaňka, Petra Heidlera a zraněného Matyáše Louka. Domácí tým byl pro nás velká neznámá. Od úvodu se hrál bojovný basketbal, avšak bez velké basketbalové krásy. Mnoho neproměněných šancí na obou dvou stranách, nepřesnosti v obraně i v útoku. Po první čtvrtině tak na tabuli svítilo skóre 7:7. Ve druhé čtvrtině se domácí hráči stále srdnatě bili o každý koš. Hosté v této herní fázi měli trochu více ze hry, avšak neproměňovali samostatné nájezdy a do šatny tak odcházeli pouze s dvoubodovým náskokem. O zápase rozhodl nástup do druhého poločasu, kdy domažličtí hráči vyhráli 3. čtvrtinu 6:16 a vybudovali jsi tak 12 bodový náskok. V posledním herním dějství hosté bodový náskok ještě navýšili o dva body a zajistili si tak první vítězství v KP 28:42. Výhra může hráče těšit, ale herně máme stále na čem pracovat. Hlavně zakončení rychlého protiútoku bylo chvílemi až tristní.