BK Jiskra Domažlice vs. BA Sparta Praha   92:57 (29:16, 50:35, 72:42)

V sobotu dopoledne se poprvé v tomto ročníku žákovské ligy U14 představili na domácí palubovce hráči BK Jiskra Domažlice. Opět nás čekal velice těžký soupeř a jedna z dalších překážek k postupu do vysněné Extraligy. Tentokrát to byli kluci z hlavního města, hráči týmu BA Sparta Praha. Domácí hráči se nezalekli zvučného jména a od samého začátku zasypali koš hostujících jedním rychlým protiútokem za druhým, které v tuto chvíli zakončoval hlavně Samuel Macht, který zaznamenal za první čtvrtinu 17 bodů. První čtvrtina tak vyzněla pro domácí borce 29:16. Ve druhém čtvrtině už domácí hráči tak nedominovali na palubovce, ale přesto přidali na své bodové skóre další body a v poločase tak vedli rozdílem 15 bodů. Jako zlomová se ukázala třetí čtvrtina, kterou domácí hráči vyhráli 22:7 a vytvořili si tak 30 bodový náskok, který v poslední čtvrtině ještě o pět bodů rozšířili a zaslouženě si dokráčeli pro vítězství 92:57. Domažličtí si tak vytvořili značný náskok do odvety v Praze. Pokud budou hráči pokračovat v předvedených výkonech, vydrží zdraví, tak máme po výsledcích v Plzni a doma se Spartou nakročeno do vytoužené Extraligy. Budeme muset ještě víc přidat v tréninku v oblastech, ve kterých se nám příliš nedaří. Zejména doskok jak na útočné, tak obranné polovině, přihrávky a úspěšnost při zakončení. Za předvedenou hru i výsledek bych chtěl všem hráčům poděkovat.